BÖLGEMİZ:
IĞDIR'DA 42 MERKEZ DE EBA DESTEK MERKEZİ AÇILDI

 Covid-19 salgını nedeniyle öğrencilerin evlerden uzaktan eğitim olarak ders gördüğü kanal olan EBA TV’nin, 81 ilde Destek Noktası Merkezleri kuruldu. Bu kapsamda EBA Destek Noktası Bilim Sanat Merkezinde Milli Eğitim İl Müdürü Hakan Gönen’in katılımı ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un canlı bağlantısıyla Iğdırda 3 ilçede ve tüm illerde eş zamanlı olarak açıldı.

       İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,Iğdırda il genelinde tüm ilçelerde 42 kurumda EBA Destek Noktası oluşturuldu.EBA Destek Noktası, eğitimin uzaktan yapıldığı Covid-19 salgın sürecinde evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimi sağlaması amacıyla kuruldu.Evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan 1. sınıftan 12. sınıfa kadar zorunlu eğitim kapsamındaki tüm öğrenciler için kullanılan EBA Destek Noktası, ihtiyacı olan öğrenciler tarafından belirli planlar dâhilinde gruplar halinde dönüşümlü olarak kullanılabilecek.EBA Destek Noktası’nın hangi saat aralıklarında ve kimler tarafından kullanıldığı düzenli olarak kayıt altına alınarak, giriş çıkışlar öğrencilerin birbiriyle çakışmaması şekilde planlanacak.EBA Destek Noktaları hafta içi 09.00-18.00 ve hafta sonu 10.00-18.00 saatleri arasında hizmet verecek.Öğrenci  kendine en yakın okul neredeyse oraya gidecek kendi okulunun olması önemli değildir.dedi.

 

Gönen: “HEDEFİMİZ TÜM OKULLAR”

 

                  Iğdır’da EBA’ya ulaşamayan tüm öğrencileri ev ev tespit ettiklerini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, “Türkiye’nin 81 ilinde değişik noktalarında EBA’ya internet erişimi zayıf olup ulaşamayan ve EBA yayınlarını izleyemeyen tüm öğrencilerimizi Iğdır’da ev ev tespit etmiş bulunmaktayız. Öğrencilerimizi tüm Türkiye’de Bakanımız himayesinde başlatılan bu proje kapsamında, şu anda il merkezi ve 3 ilçemizde 42 merkezimizde bu açılışı yapmış bulunmaktayız. Öğrencilerimizin bir şekilde erişimlerini sağlayarak bu noktalara ulaşmasını planlıyoruz. Covid-19 sürecinde ki uzaktan eğitime hiç erişemeyen çocuklarımızın kalmamasını hedefliyoruz. 2. adımda ki hedefimiz ise tüm okullarda birer EBA eğitime destek odaları oluşturarak çocuklarımızın ulaşımını daha kolaylaştırmak ve birebir öğrencilerimizi takip etmeyi hedefliyoruz. Yüz yüze eğitimde geçtiğimizde daha donanımlı daha içerikleri tamamlanmış öğrencilerle eğitim-öğretime devam ederiz. EBA noktalarının sayısı artacak tüm okullarda faaliyete girecek, tüm okul müdürlerimiz erişimi olamayan çocuklarımıza tek tek ulaşarak kendi okullarında erişimlerini sağlatacaktır. EBA destek odamız hafta içi ve hafta sonu hep açık kalacak.” dedi.

EBA Destek noktası olan okullar

Iğdır Merkez İMKB Ortaokulu,Halfeli İMKB Ortaokulu,Şehit Polis Adem Cankurtaran Ortaokulu,Aras Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi,Melekli Şehit P.Çvş.Tünay Şafak ÇPL,Şeyh Edebalı Ortaokulu(Karakuyu),Şehit er Erkan Akdeniz Ortaokulu,Enginalan Ortaokulu,Kazancı Ortaokulu,Şehit Başkomser Mehmet Parlak Ortaokulu,Mimar Sinan Ortaokulu,Haydar Aliyev Fen Lisesi,Alikamerli Ortaokulu,İnönü Ortaokulu,TOBB MTL Müdürlüğü,Halk Eğitim merkezi Müdürlüğü,Şehit Emin Güner Anadolu İHL,Maraşal Fevzi Çakmak Ortaokulu,Hürriyet Ortaokulu,Iğdır Bilim Sanat merkezi,Akşemsettin Ortaokulu ,Necip Fazıl Kısakürek A.İ.H.L,70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve teknik Anadolu Lisesi,Cumhuriyet Ortaokulu,Nene Hatun MTAL,Kız Anadolu İmam hatip Lisesi,M.M.İ.Sosyal Bilimler Lisesi,Besti aydeniz MTAL,Ziya Gökalp Ortaokulu,Şehit Öğretmen Şevki Akgün İlkokulu,KARAKOYUNLU İLÇESİ Mürşitali Şehit Muharrem Taş Ortaokulu,Taşburun Ortaokulu,Bulakbaşı Ortaokulu,Şehit Polis Nevzat Alagöz Ortaokulu, ARALIK İLÇESİ Atatürk Ortaokulu,Kolikent Ortaokulu,Yukarı Çamurlu Ortaokulu,Aralık Mesleki Teknik Anadolu Lisesi,TUZLUCA İLÇESİ,Tuzluca Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü,Cumhuriyet YİBO,Alköse Ortaokulu


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Karakoyunlu'dan 'Göy Mescit'...
Tarihi bir gezide açıklama yapan İSTAD Başkanı Sefer Karakoyunlu, Türkiye ile Ermenistan arasındaki normalleşmeye...

Haberi Oku