BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

15 Temmuz Şehidi Bülent Yurtseven’in İsmi Iğdır Üniversitesi Kampüsüne Verildi

15 Temmuz gecesi savaş uçaklarının bombalaması sonucunda vücuduna isabet eden şarapnel parçaları sebebiyle şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven'in ismi Iğdır Üniversitesi’nde yaşatılacak.

 FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekât Daire Başkanlığı binasına düzenlenen saldırıda yaralanan ve daha sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan Başkomiser Bülent Yurtseven'in ismi, Iğdır Üniversitesi SuverenKampüsü’ne verildi.

Iğdır Üniversitesi kampüsünde gerçekleşen açılış törenine, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,Iğdır Vali Yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak, Karakoyunlu İlçe Belediye Başkanı Kurban Kaya, Aralık İlçe Belediye Başkanı Bayram Teksay, Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz, üniversitemiz akademik ve idari personelleri ile birlikte şehit Bülent Yurtseven'in ailesi katıldı.


Açılış töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayarak duaların okunması ve Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma'nın konuşması ile devam etti.


Rektör Alma yaptığı konuşmada Şehit Bülent Yurtseven’in babasının çok üzüldüğüne dikkat çekerek, "Peygamber efendimiz dünyaya geldiği zaman babası yoktu babası evladını göremedi. Sizler yine evladınızı gördünüz. Yani bu insana büyük bir teselli. Bir hadisi kutsi var ya, sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım yani Resulullah cenabı hakkın güzide bir kulu iken babasına göstermeyi nasip etmiyor. Dolayısıyla sizler görmüş durumdasınız onun için kalplerimiz hüzünlü gözler yaşlı. Fakat bizim asıl vatan Iğdır veya şurası burası değil. Asıl vatan babamızın vatanı, Hz. Adem bizim ve bütün insanlığın babası olduğuna göre onun geldiği cennet. Oranın özlemini çekmemiz gerekiyor. Şehitler cenabı hakkın nazarında malum olduğu üzere onlara ölü demeyiniz diyor. Dolayısıyla o makama yaraşmak hakikaten ayrı bir şeref,haysiyet ve ayrı bir ulviyettir. O açıdan biz şehidimizle iftihar ediyoruz." şeklinde konuştu.Iğdır Vali yardımcısı Abdullah Seçkin Koçak ise, darbe girişimini önlemek için birçok kişinin hayatını feda ettiğini ve şehitlik mertebesine ulaştığını belirterek, "Iğdır'ımızın aziz şehidi Bülent Yurtseven’in ismini Iğdır Üniversitesi kampüsüne koyulması vesilesi ile bir araya geldik. Böyle bir tasarrufta bulunan üniversitemize şükranlarımı tekrardan arz etmek istiyorum. Bu aziz şehidimizin isminin Iğdır'da yaşaması son derece önemlidir. Bu düşüncelerle hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum" dedi.


Şehit Bülent Yurtseven’in ailesi de Iğdır Üniversitesi kampüsüne isminin verilmesinden ötürü büyük bir onur duyduklarını kendileri ile yakından ilgilenen Rektör Alma’ya da teşekkür etti.


Kurdele kesimi ile açılış yapılırken düzenlenen tören hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz