BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

78 Yaşındaki dedenin azmi

Iğdır’a bağlı Aralık ilçesi Yukarı Topraklı köyünde oturan 78 yaşındaki, Nurettin Börekci isimli dede şiir yazabilmek için okuma yazma öğrenmeye çalışıyor.

 15 yaşından beri şiir yazmaya başladığını belirten Nuretin Dede, köyümüze gelen aşıkları dinler onlara özenirdim.Yaylaya çobanlığa gidince şiir yazma hevesin gelişti o günden beri şiir yazıyorum.Çobanlığı sevdim koyunlar ne konuşabilir ne de yalan söylerler bugün insanlar yalan söylüyorlar. Üç insan yan yana da yalan söylüyorlar.Okuma yazmam yok hep şiirler aklımda  ama durumu vali beye anlattım milli eğitim müdürüne talimat  verdi bir öğretmen bana okuma yazma öğretti şimdi yazabiliyorum az az kuran okuyorum.”dedi.

 9 çocuk babası olan 5 çocuğunu okutan ve onları sevdikleri ile evlendiren Nurettin dede,20 torun sahibi olduğunu söyledi.

 15 Temmuz fetö darbesine de şiir yazdığını belirten Nurettin Börekci, şiirinde şöyle diyor.”15 Temmuz gecesi,tarihe yazıldı Türkiyenin acısı,cumhurbaşkanı Erdoğan çağrı yaptı.Türkü kürdü,lazı arabı ,Azerisi tüm Türkiye’yi sokaklara döktü,koç  yiğitler tankların altına yattı.koç yiğitler göğsünü mermilere siper etti.O zalim fetöyü geri püskürttü. Erzurum, Iğdır Van’ı unutmayın yaradanı,inkar etmeyin Kuran-ı, tepeleyin bu fetö düşmanı,parçalamak istiyor  bu vatanı,dua edin  Erdoğan’a”

Nurettin Börekci  eşi 74 yaşındaki Besra Börekci’ye  de şiir yazıyor.gül vererek gönlünü alıyor.

 Okuma yazması olmadan  şiir  yazan Nurettin dede şiirlerini kitap haline getirmeyi düşünüyor.Ve saz çalmayı öğrenmeye çalışıyor.vaktini bahçesinde torunları ile geçiriyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz