BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

‘Aldı Köroğlu’ Görücüye Çıktı

2005 yılında kurulan Kars Ardahan Iğdır Yöresi Sanatçılar Derneği’nin düzenlemiş olduğu ‘Aldı Köroğlu’ projesinin Gala gecesi 29 Mart Cuma gecesi yapıldı. Ozan ve sanatçılar eşliğinde Köroğlu hikayelerinin anlatıldığı müzikli gösteri, izleyicilere keyifli saatler yaşattı. Katılımcıların yoğun beğenisini toplayan gala gecesine sazlı sözlü Köroğlu güzellemeleri damga vurdu.

 Araştırmacı Yazar Şair KARSAD Başkan Yardımcısı Tuncay Zavatcu’nun proje mimarı olduğu ve Kars Ardahan Iğdır Yöresi Sanatçılar Derneği (KAR-SAD)’nin, 29 Mart Cuma gecesi Esenyurt-Kıraç, Erol Olçok Sanat ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Aldı Köroğlu’ projesinin Gala gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Dernek Başkanı Olan Mehmet Yılmaz’ın koro şefliği yaptığı gecede yazar-şair Tuncay Zavotcu, usta ozanlardan Aşık Mustafa Kurbanoğlu, Murat Zorba, Özgan Akçı, Uğur Güven, Enver Şen, Yılmaz Yıldırım, Selehattin Arslan, Fevzi Yıldırım ve Hakan Çelik sahne alan sanatçılar oldu. Gecede Köroğlu’nun hayatından hikayeler anlatan Tuncay Zavotcu’ya, sazları ve koçaklamalarla eşlik eden ozan ve sanatçılar adeta Köroğlu’nu yeniden yaşattı. Köroğlu’nun hayatından kesitler canlandıran Gülay Aras ve Gülay Aslan ise oyunculuklarıyla alkış aldı.  Başından sonuna kadar keyif dolu geçen program herkes tarafından beğeni topladı.  

“YAKLAŞIK 10 AYLIK BİR ÇALIŞMA YAPILDI”

Gala gecesinin provalarının yaklaşık 10 ay  sürdüğünü belirten KAR-SAD Dernek Başkanı Mehmet Yılmaz, “Çok çaba sarf ettik, çok yorulduk ama karşımızda bizi keyifle dinleyen izleyicileri görünce çabalarımızın karşılığını aldık” ifadelerini kullandı.

Gamze ÜNLÜ / Kent Yaşam

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz