BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

ARTANTAŞ,”FRANSA TÜRKİYE VE AZERBAYCAN’I KAYBEDİYOR”

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Onursal Genel Başkanı Yücel Artantaş,”Fransa üç beş Ermeni diasporası yüzünden Türkiye ve Azerbaycan devletlerinin dostluğunu kayıpediyor.”dedi.

 DAĞLIK KARABAĞ AZERBAYCANIN BİR PARÇASIDIR

Artantaş, Son günlerde Fransa Cumhurbaşkanı, Makron konuşmalarında Türkiye ve Azerbaycan karşıtı konuşmalar yapmaya devam etmesi, Dağlık Karabağ'ın bağımsız bir devlet olarak tanınmasına yönelik Fransa Meclisi'nin verdiği karar ile Türkiye ve Azerbaycan’ın dostluğunu kayıpetmesine  neden olacaktır. Her fırsatta Ermeni seviciliğine soyunan Makron ve Fransa meclisinin aldığı kararlar sadece kağıt üzerindedir. Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın toprak parcasıdır. Bu şekilde de kalacaktır. Azerbaycan ordusu kahramanca savaşarak topraklarını Ermeni  işgalinden kurtarmıştır. Bugün Azerbaycan bayrağı şehitlerimizin kahramanlıklarının timsali olarak Dağlık Karabağ'da gururla dalgalanıyor. Fransa’nın aldığı ve hiçbir anlam ifade etmeyen geçerliliği bir kağıt parcasından ibaret gördüğümüz kararını kınıyoruz.”şeklinde konuştu.

ERMENİ KANI TAŞIYAN MAKRON, OYUNA GELİYOR

 Fransa Ermeni diasporasının oyununa gelerek Türkiye ve Azerbaycan’ı karşısına almamalıdır diyen Yücel Artantaş,”Düşmanlık devam ederse bütün Türk cumhuriyetleri Fransa’ya karşı tavır alacak malları boykot edilecektir. Ermeni kanı taşıyan Makron, sizin Ermeni ruhunuzda da Türk düşmanlığı yatıyor ve bu nedenle savaşı kayıb etmiş Ermenistan Başkanı, Paşinyan’a destek veriyorsunuz. Bu tavrınızdan vaz geçin adaletli olun Fransız devletine zarar veriyorsunuz . Fransız halkı ilk seçimde size gereken dersi verecektir.”dedi. Kent Yaşam Gazetesi

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz