BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

CANER TAZEGÜN’DEN MÜJDE” ANJİYO ÜNİTESİNİN MONTAJI YAPILDI “

Sağlık sektöründe Iğdır’ın sevk oranlarının en yüksek olduğu kalp ve damar hastalıkları ile ilgili en temel sorun olan Anjiyo ünitesi sonunda çözüme kavuştu.

 Vatandaşlardan kamuoyundan gelen istekle birlikte başlayan Anjiyo ünitesi kurma çalışması tamamlandı.

İl Sağlık Müdürü Caner Tazegün ,konuyla ilgili olarak müjdeyi vererek “Iğdır devlet hastanesinde Anjiyo ünitesi kuruldu.8 personelimiz Erzurum Eğitim ve Araştırma hastanesine eğitime gönderdik. Bir aylık eğitimden sonra Iğdır’a gelecekler bir ay sonra doktorlarımız mevcut her türlü anjiyo yapılacak ”dedi.
Tazegün, Iğdırlıların yıllardır gündeminde olan Anjiyo Ünitesinin montajı bitti. Anjiyo Ünitesinde sona gelindi. Damar sertliği nedeni ile koroner arterlerin hangi bölgesinin ne kadar daraldığını veya tıkandığını tespit eden ve damar darlık veya tıkanıklıklarını tedavi eden Anjiyo Ünitesinin montajı tamamlandı. Emeği geçen herkese Iğdırlılar adına teşekkür ederim“şeklinde konuştu.
Tazegün, “Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sağlık bakanımıza emeği geçen bütün siyasilerimize Ak Parti İl başkanımız Ali kemal Ayaz’a herkese teşekkür ediyorum. Yıllardır Iğdır’ımızın beklediği istediği "Üst Düzey Dijital Anjiyo" cihazının kurulumu Devlet Hastanemizde tamamlanmış olup,test aşaması ile Anjiyo Ünitesinde görev yapacak doktor ve diğer sağlık çalışanlarının eğitimleri tamamlandıktan sonra hizmete sunulacaktır. Artık hastalarımız Kars,Erzurum ,Van gibi illere anjiyo olmak için gitmeyecektir.” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz