BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Cebrail’in kurtarılması Iğdır’da coşkuyla kutlandı

Azerbaycan ordusunun Ermenistan işgali altında bulunan toprakları, işgalden kurtarması yurt çapında olduğu gibi Iğdır’da coşku ve sevinçle karşılandı.

 Ali Ekber Tufan ve Iğdır Azerbaycan Evi derneği başkanı Serdar Ünsal, Volkan Tuncer tarafından yapılan organizasyonla Iğdırlılar gece saat 21.00 de balkonlarından Türk ve Azerbaycan bayrakları sallıyarak, Cebrail şehrinin işgalden kurtulmasını alkışlarla araç konvoylarıyla kutladılar.

AZERBAYCAN’IN YANINDAYIZ KONVOYU
  Iğdırlılar şehir merkezinde araçlarında Türk ve Azerbaycan bayrağı ile dolaşarak korna çalıp Azerbaycan'ın yanındayız. İşgal altındaki toprakların kurtarılmasını kutluyoruz dediler.
 Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal,”Bugün Türkiye ve Azerbaycan için bayram günüdür.30 yıla yakın işgal altında bulunan Cebrail şehri işgalden kurtarılmıştır. Bunu kutluyoruz. Zafere koşan Türk ve Azerbaycan ordusunu alkışlıyoruz. Azerbaycan'ın yanındayız. Ermenilere gereken dersler verilecektir. Karabağ kurtarılana kadar bu askeri operasyonun devamından yanayız” dedi.
Celal KARAALİ- Kent Yaşam Gazetesi


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz