BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerine Konferans

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine mesleki gelişim programı çerçevesinde konferans verildi.

 Konferans Iğdır Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin toplantı salonunda gerçekleşti.      Konferansın açılış konuşmasını Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü din öğretimi Şube Müdürü Yakup Alhan yaptı.


             Alhan ,konuşmasında Hizmet içi eğitimin tüm iş kollarında başarı ve verimi için gerekli olduğunu belirtti. Özellikle öğretmenlerin bilgi çağında hızla Gelişmekte ve değişmekte olan toplumun dolayısıyla eğitimin yapısında meydana gelen değişimlere uyum sağlayabilmesi ancak yaşam boyu mesleki gelişim ile mümkün olabilir. Tüm meslekler içinde hizmet içi eğitime en fazla ihtiyaç duyulan alanlardan biri şüphesiz öğretmenliktir.  Zira kendini yetiştirmeyen geliştirmeyen bir öğretmenin öğrencilerini geleceğe hazırlaması mümkün değildir. Bizler eğitim camiasının neferleri olarak İki günü eşit olan ziyandadır şiarıyla hareket ederek bize teslim edilen o körpe dimağları güzel yarınlara daha iyi taşıma adına Öncelikle işe kendimizi yenileyerek başlamalıyız. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü din öğretimi şubesi olarak ilimizde görev yapan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine yönelik mesleki ve kişisel gelişim çalışmaları kapsamında nisan ayı etkinliği olarak "Temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma" konulu konferansı düzenliyoruz.  Bu vesileyle davet ettiğimiz Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doçent Doktor Zeki Tan hocamıza davetimize icabet edip bizleri onurlandırdığı için Allah razı olsun diyorum. Yapılacak olan bu konferansın hayırlara vesile olmasını diler saygılarımı sunarım dedi.


            Daha sonra Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Doçent Dr Zeki Tan konferans konusu olan "Temel İslam bilimlerine ait kaynaklardan yararlanma" konulu Konferansı verdi konferansın sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Yakup Alhan, Doçent Doktor Zeki Tan'a katkılarından dolayı teşekkür ederek plaket sundu

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz