BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Gönen: Halk Eğitim Merkezinde İnceleme Yaptı

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Şube Müdürü Süleyman Akkuş ile birlikte Iğdır Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek buradaki çalışmaları ve kursiyerlerin yaptıkları işleri ve açılan çeşitli kurslarda incelemelerde bulundu.

  İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gül’den merkezde açılan kurslar hakkında bilgiler aldı. Hakan Gönen,  “Halk Eğitim Merkezleri meslek edinme ve sanatsal faaliyetlerin geliştirilmesi açısından önemli bir kurumdur.Tamamen planlı ve programlı bir eğitim sistemine sahip olan bu kurumumuz Okuma-Yazma Kursları, Mesleki ve Teknik Kurslar, Beceri geliştirme kursları, Meslek kazandırma kursları, Sosyal ve Kültürel Kurslar, Sınavlara hazırlık kursları gibi birçok kursa katılma imkânı sunuyor.” ifadelerini kullandı.


Hakan Gönen, “ Toplumun hızlı şekilde geliştiğini belirterek ,”Ülkemizin nüfusu hızla artmakta. Bu artışla beraber ülkemiz hızla gelişmekte ve değişmekte. Bu artışla beraber yetişkin eğitimi çok büyük rol oynuyor. Biz de Halk Eğitim Merkezi ve ailesi olarak bunun bilincinde çalışmalar yapmalıyız. El becerisi olan, üreten insanlar yetiştirip elinde hiçbir mesleği olmayan insanları meslek sahibi yapmalıyız" dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz