BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Gönen: İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Iğdır Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,2018-2019 eğitim-öğretim 2. Yarıyılının başlangıcından bugüne kadar yapılan çalışmaları değerlendirmek ve yapılacak faaliyetlerle bilgilendirmelerde bulunmak üzere, ilçe milli eğitim müdürleri toplantısı yaptı.

 İl Milli Eğitim Müdürü Hakayn Gönen, başkanlığında  Milli Eğitim Müdürlüğünde yapılan toplantıya Şube Müdürü Sedat Bilir ve Karakoyunlu  İlçe Milli Eğitim Müdürü Cabbar Turan,Tuzluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgay Otay,Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürü Nesim Göksu katıldı. 

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü  Hakan Gönen  tarafından ilçe milli eğitim müdürlerine,Liselere ve Yüksek Öğretime geçiş (LGS ve YKS sınavları) ve Bakanlığımızca hazırlanan Örnek Soruların okullarımızdaki uygulamaları, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK)’ların etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi, Okul Dışı Öğrenme ortamları, Mesleki ve Teknik Eğitim okullarınca yürütülen “Mesleğim Hayatım Portalı” ve “Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor Projesi”, “personel ve hizmetiçi eğitim iş ve işlemleri, Akademik Başarının artırılmasına yönelik çalışmalar, devam oranlarının artırılması, Dezavantajlı çocukların uyumu, Taşımalı Eğitim planlaması ile araç ve yemek denetimleri, özel okul servis araçlarının denetimi, yaygın eğitim faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, okullarda güvenli ortamın oluşturulması,  TÜBİTAK ve AB Projeleri, “Ayın Okulu Projesi” başta olmak üzere yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmalarına ve yarışmalara katılım,  özel eğitimle ilgili konular, bağımlılıkla mücadele ve şiddetin önlenmesi eylem planları kapsamında yürütülen çalışmalar ve okullarda hijyen konuları başta olmak üzere, eğitim öğretimle ilgili bir çok başlıkta paylaşım ve değerlendirmelerde bulunuldu.

Hakan Gönen,Eğitim öğretim hizmetlerinin koordinasyon ve yürütülmesinde gereken titizlik ve hassasiyeti göstereceğinize inancım tamdır. Yapacaklarınız özverili çalışmalar için şimdiden teşekkür eder başarılar dilerimdedi.
Hakan Gönen,daha sonra İlçe Milli Eğitim müdürlerinin ilçelerine dair ihtiyaç ve sorunlarını giderilmesi yönünde alınacak tedbirler konusunda görüş alış verişinde bulundu.

 


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz