BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Gürşan Tekstil'den Iğdır'a Büyük Yatırım ..

Tekstil dünyasının İstanbul’daki köklü firmalarından Gürşan Tekstil tarafından Iğdır’a kurulan fabrıka bölgede iş-aş adına büyük sevinç nedeni oldu. Gürşan tekstil yönetim kurulu başkanı Murat Bekem’in öncülüğünde yapımı tamamlanmak üzere olan fabrıkanın imalat bölümünde orrtalama 400 kişi çalışacak. Öte yandan IOSB’de temeli atılan fabrıka da tamamlandığında burada da yaklaşık 200 kişi çalışacak.

 
BEKEM: Kendi gücümüzle kuruyoruz

Firma yetkilisi Murat Bekem, yaptığı açıklamada biri imalat biri ise boya  olmak üzere iki yere ayrı ayrı fabrıka kuruyoruz. İlk etapta imalat bölümümüz hayata geçmek üzere. Daha sonra ise Iğdır Organize’de temelini attığımız iplik ve boya imalatı fabrıkasını tamamlıyacağız. Her iki fabrıkada yaklaşık 600 kişi çalışacak ve şu ana kadar devletten hiçbir destek talep etmedik. Tamamını öz gücümüzle yapmaktayız.

ortağımla Kars, Ardahan, Ağrı ve benim memleketim Iğdır’da yatırım amacıyla incelemelerde bulunduk.  Yaptığımız inceleme sonrasında OSB’si alt yapı ve üst yapısıyla hazır olan tek il Iğdır 'ın Coğrafi konumu itibariylede Iğdır ve Iğdır Organize Sanayi Bölgesinin yatırım adına çok uygun olduğunu gördük.


  Kamil Arslan’a teşekkür ediyorum

Biri imalat biri iplik ve boya fabrıkası olmak üzere iki ayrı işletmeyi birden hayata geçirecek olan Gürşan tekstil yönetim kurulu başkanı Murat Bekem, OSB Başkan Vekili ve Iğdır TSO Başkanı Kamil Arslan’a teşekkür etmeden geçemiyeceğim  diyerek nedenini ise şöyle açıkladı. Önce devletimizin çağrısı üzerine geldiğimiz Iğdır’da yatırım yapmak için OSB’de bize yer temini konusunda yardımcı olan, gelmemiz ve yatırım yapmamız adına bizleri yüreklendiren OSB Başkan vekili ve Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Kamil Arslan’a teşekkür ediyorum. Sadece biz değil, Iğdır’a yatırım yapmak isteyen herkese devletin imkanlarını anlatmakla beraber, bürokrasıde ki tıkanmaların önünü açmaktadır. Doğal olarak da, yöneticilerin ve idarecilerin biz yatırımcılara yardımcı olması yatırımın daha çabuk gelmesine neden olmaktadır. Bunun için Iğdır'a neden yatırım yapılmalı sorusunun karşılığı Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan'dır dedi TRA-2 bölgesinin  planlı tek OSB’si

Iğdır OSB’deki yatırımları yerinde inceleyen Ticaret ve Sanayi  Odası Başkanı Kamil Arslan, yatırımcıya her zaman desteğimizi sunduk, sunmaya da devam ediyoruz. Bizim için aslolan yatırımcı hedefini belirlesin ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak yatırımla gelsin, Iğdır’da iş- aş alanı yaratsınlar. Arslan: Bizim OSB’miz alt ve üst yapısıyla TRA-2 bölgesinde tekdir. Murat Bekem’inde bölgenin insanı olması ve çok önemli yatırıma imza atması nedeniyle ayrıca takdir ettiğini söyleyen Arslan, Bekem, devletten şimdilik bir kuruş talep etmeden kendi imkanları ile çok önemli yatırım yaptı. Yöremizin yiğit ve yürekli yatırımcısını kutluyor, bu başarı öyküsüyle gelmek isteyipte kafasında soru işaretleri olanlara da örnek olmasını diliyorum” dedi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz