BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır Adliyesi'nde koronavirüs tedbirleri

Iğdır Adalet Sarayı'nda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında her yer dezenfekte edildi

 GEREKLİ TÜM ÖNLEMLER ALINDI


Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca (HSK) virüs nedeniyle alınacak tedbirlere ilişkin alınan  kararların ardından birçok duruşmanın ertelendiği Iğdır Adalet Sarayı'nda, dezenfeksiyon çalışması yapıldı. Adliyenin çeşitli yerlerine uyulması gereken kuralları gösteren afiş, yazılar asıldı.

                Tedbir kapsamında ziyarete kapatılan Iğdır Ceza İnfaz Kurumları'nda da gerekli önlemler alınarak, dezenfekte edildi.

                Konu ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yapan Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener,” Dünya genelinde devam eden yeni tip  korona Covit -19 salgını ile mücadele kapsamında, Adalet bakanlığımızın talimatları ve tavsiyeleri doğrultusunda Iğdır Adliyesi, Iğdır Denetimli Serbestlik müdürlüğü ve Iğdır B Tipi Ceza infaz kurumunda tedbirler en üst seviyede devam etmektedir.
Sınır kenti olması hasebi ile Türkiye’de vaka görülmesinden önce uygulamaya başlanılan  tedbirler kapsamında, Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığı  tarafından tüm önlemler eksiksiz olarak alınmıştır. Bu tedbirler kapsamında, Iğdır adliyesi binalarında, Iğdır Denetimli serbestlik müdürlüğünde ve Ceza infaz kurumunda sürekli ve ayrıntılı temizlik yapılmasının yanında haftalık olarak personel ekip ve teçhizatla buharlı dezenfekte ile işlemler yapılmaktadır.
Bina girişlerinde vatandaşların ve çalışan personellerin ateş ölçümleri yaptırılmakta olup, Adliye içerisinde bir çok yerde antiseptik solisyonlar personelin ve vatandaşın kullanımına sunulmuştur.
Iğdır il sağlık müdürlüğünden temin edilen broşürler dağıtılmış, afişler asılmış, Adliye içerisinde salgınla mücadelede önemli olan sosyal mesafeyi hatırlatan uyarı yazıları katlara asılmıştır.
Ayrıca mevcut cezaevinde temizlik amaçlı olarak boya, badana işlemi gerçekleştirilerek mevcut imkanlar ölçüsünde hükümlü ve tutukluların daha steril yaşam alanlarına kavuşması amaçlanmıştır. Ceza infaz kurumu personellerimiz Adalet bakanlığımızın koordinesinde büyük bir fedakarlık göstererek tutuklu ve hükümlülerin sağlığını tehlikeye atmamak için tüm Türkiye de olduğu gibi Iğdır da da nöbet harici olarak da dışarı ile irtibatı kesmek adına hazırlanan izolasyon bölümlerinde kalmaya başlamıştır. Ailesinden, sevdiklerinden uzak kalarak mücadeleye ciddi bir emek veren cezaevi personellerinin ailelerin ihtiyaçları, nöbet dışı tutulan mesai arkadaşlarınca oluşturulacak vefa grupları vasıtası ile karşılanmaya çalışılacaktır.
Ülke olarak girişilen bu mücadelede Adalet bakanlığımızın tüm birimlerinde olduğu gibi Iğdır Adliyesi ve bağlı kurumlarda Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığınca alınan tedbirler kapsamında başta adalet  hizmeti alan vatandaşlarımızın adliye personellerinin Iğdır Ceza İnfaz Kurumunda bulunan hükümlülerin ve tutukluların sağlıklarının korunması için yoğun çaba gösterilmektedir.”görüşlerine yer verdi. Serdar Ünsal
- IĞDIR

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz