BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır Arasspor İstanbul'da Görücüye Çıktı

Doğu Anadolu’nu Bölgesel lig takımlarından Iğdır Arasspor İstanbul’da düzenlediği tanışma ve dayanışma yemeğinde şampiyonluk sözü verdi. Küçükçekmece Halkalı’da bulunan Marriott Courtyard İstanbul Airport Hotel ‘de düzenlenen yemekli tanışma toplantısına Iğdır Valisi Ahmet Turgay ALPMAN, Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Aslan, beraberlerinde bir grup heyetle katıldı. IĞDIR’LI İŞ ADAMLARINDAN YOĞUN DESTEK
Iğdır Arasspora düzenlenen destek yemeğine İstanbul’dan çok sayıda Iğdır’lı iş adamı,bürokrat ve STK temsilcisi katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Arasspor başkanı Hasan Aras katılanlara gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.
Hasan Aras, yaptığı konuşmada, birlik ve beraberliğin önemine değinerek, “Toplumsal dayanışmada bütünleşmeyi sağlayan takımımız, toplumumuzda da insanları gruplara ayıran din, ırk, mezhep adı altında olan farklılıkları gözardı eden bir yaklaşımda olup herkese eşit bir tavır ortaya koyup birliği beraberliği büyük ölçüde sağlamış bulunmaktadır. Bir şehir için şehrin takımı şehrin en önemli bütünlüğüdür ve Iğdır’ın tanıtımına da büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. Biz Iğdır Arasspor olarak, Ulusal Lig’e sizlerin desteğiyle süratle adım atmalıyız. Buraya gelen iş adamlarımızın da sporun birlik ve beraberliğine katkı sağlayacağından eminim” şeklinde konuştu.TEKNİK DİREKTÖRDEN ŞAMPİYONLUK SÖZÜ !
Arasspor Teknik Direktörü İbrahim Ak’da yaptığı konuşmada, “Geçen yıl penaltılarda kaçırdıkları şampiyonluğu bu sene kesinlikle yakalayacaklarını söyledi. Ak, “Iğdır sporla anlaşmamın ne kadar yerinde ve isabetli olduğunu bu akşam burada bir kez daha görmüş oldum. Uçakla Iğdır’a inerken bütün Iğdır’ı ilgilendiren ve bütün yıl o cümlelerin altında yer alacak bir ifadeyi söylemiştim. Demiştim ki küçük şehrin büyük öyküsünü yazmalıyız” dedi.   
      


ASLAN: IĞDIR’A YATIRIM YAPIN
Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Aslan, yaptığı konuşmada, “Iğdır sporun tarihçesine baktığımızda, başarılarla dolu bir geçmiş görüyoruz. Bizler sivil toplum kuruluşları olarak ve genel yönetim olarak her daim sporun arkasında olduk, destek istedik. Çünkü spor bizim vazgeçilmezimizdir.  Gençlerimizi, kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve sağlıklı bir hayat sürmeleri için mücadele ettik. Son 10 yılda spor bakanımızın gayretleri ile iyi bir noktaya ulaştık. Kurulduğu günden bugüne başarı grafiği çok yüksek. Maçları izleyenler bilir. Gerçekten çok başarılı futbol oynuyoruz. Iğdır'da birliktelik sağlandı.
Iğdır’a yatırım konusunu da ele alacak olursak, “Iğdır yatırıma hazır çünkü organize saniye bölgesi, altyapısı, limanlara uzaklığı, 3 ülkeye sınır olması bunlar hep artı değerler. Burdan istanbul’daki iş adamlarına ben seslenmek istiyorum. Iğdır’a yatırım yapsınlar” dedi.VALİ ALPMAN’DAN MÜJDE
Iğdır Valisi Ahmet Turgay ALPMAN, Iğdır’a geldiği gün Iğdırlı insanların sicak insanlar olduğunu söyleyerek başladığı konuşmasına, “Daha ilk geceden bana çok değer verdiniz. Devlete, millete ne kadar bağlı insanlar olduğunuzu gösterdiniz. 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişiminde de meydanlarda bir araya gelerek bunu ispatladınız. Buraya da Iğdır Arasspora yardım maksadıyla geldiniz. Güzel bir gece yaşamak için geldiniz. Ama bunu sonunda da ilimizi bölgesel ve şampiyon olarak görmek istiyorsunuz. Biliyorsunuz ki Iğdır’ın çevresi terör dolu. Gençlerimizi terörden uzak tutmanın yolu da spordan geçiyor” dedi.Alpman ayrıca, Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’nın da içinde bulunduğu toplamda 23 ili kapsayan cazibe merkezlerinin de kurulacağının müjdesini verdi.
Program, Azeri oyunları ile son buldu.

Aras: Hedefimiz Ulusal Lig
 
Iğdır Aras Spor Başkanı Hasan Aras, Iğdır futbolunun dününü, bugününü ve yarınını, yaptıkları gece öncesi Kent Yaşam gazetesi imtiyaz sahibi Celal Karaali’ye değerlendirdi. Başkan Aras, şampiyonluk yolunun açıldığının sinyallerini vererek,  ‘Hedefimiz Ulusal Lig” dedi.

Sümeyra Duğan-Kent Yaşam

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz