BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

IĞDIR'IN BİR 'BEKEM'’i VAR

Tekstil sektörünün öncü firmalarından biri olan GÜRŞAN Group’un Yönetim Kurulu Başkanı Murat Bekem, doğduğu topraklara vefa borcunu istihdam sağlıyarak ödüyor. İstanbul merkezli GÜRŞAN Group’un kurucularından olan Iğdır Meleklili Murat Bekem, öz sermayesiyle gerçekleştirdiği yatırım sayesinde ilk etapta 300 kişiye istihdam sağladı. İş ve İstihdam alanını sürekli genişleten Bekem’in yatırımı bölgeye yeni yatırımlarında gelmesine teşvik oldu.

BAKAN ARSLAN’DA ZİYARET ETMİŞTİ

Kendi öz sermayeleriyle gerçekleştirdikleri yatırımla Iğdır ilinde yeni yeni yatırımlarada öncü olan Gürşan Group’un bu girişimini fabrikayı ziyaret ederek kutlayan dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bekem’i ve ortağı Vildan Koçak’ı övmüştü. Arslan; “ Böyle müteşebbisler, hem ülke ekonomisine hem de işsizliğe katkıda bulunuyorlar. Bu tür iş adamlarımızı tebrik ediyor, sonuna kadar yanlarında olduğumuzu bildiririz.” diye konuşmuştu.

BEKEM, DEVLETTEN TEK KURUŞ ALMADIK

Bir dizi açılış ve yatırım programı kapsamında Iğdır’a gelen dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve beraberindeki heyeti yatırım hakkında bilgilendiren Murat Bekem yaptığı açıklamada devletten herhangi bir teşvik ya da kredi almadıklarını söyledi. Organize Sanayi Bölgesinde temeli atılan boya ve iplik fabrikasınında hayata geçmesiyle birlikte yaklaşık 450 kişi istihdam edileceğini açıklayan Bekem, biz sadece istihdam yaratmıyoruz, aynı zamanda bölgedeki gençlere ve özellikle bayanlara meslek öğretiyoruz ve kendi ayakları üstünde durmalarını sağlıyoruz. Öte yandan, doğduğum topraklara yatırım yapmak benim hep aklımda oldu. Buradaki amacım para kazanmaktan çok doğduğum topraklardaki insanlarıma istihdam alanı yaratmak. Bu toprakların bir ferdi olarak, bende çok zor şartlarda yetiştim” dedi

Yaşam Gazetesi / Celal KARAALİYorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz