BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır Kitap Fuarı Sona Erdi

Iğdır valiliğince düzenlenen Türkiye’nin önde gelen yayınevleri ve çok değerli yazarların katılımıyla gerçekleştirilen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Iğdır Kitap Fuarı sona erdi.

Fuarın son gününde Kaan Murat Yanık, "Edebiyatın Doğusu" ve Prof. Dr. Necmettin Alkan, "Vefatının 101. Yılında Sultan II. Abdülhamid" konulu söyleşileriyle Iğdırlılarla bir araya geldi.

Vali Enver Ünlü, son gününde de fuarı ziyaret ederek Kaan Murat Yanık ve Prof. Dr. Necmettin Alkan’a Ermeniler Tarafından Katledilen Şehit Türkler Anıtı plaketini hediye etti.Kitap fuarı anı defterine not yazan ve hayalindeki mesleği astranot mekik kontrolcüsü olan öğrenci Mustafa Buluş’a düşlediği uzay gemisinde Iğdır Kitap Fuarı’ndaki gibi bir yer açacağını belirttiği için Valimiz tarafından kitap seti hediye edildi.Vali Ünlü, çocuk kitapları yazarı Nuran Taydaş ve Iğdırlı yazarlar Serdar Ünsal, Servet Gürcan, Ziya Zakir Acar , Nizamettin Uca ,Murat Aydeniz’i de unutmayarak onlara fuar anısına fincan takımı hediye etti.

Fuarı 20 bine yakın kişinin gezdiği belirtildi.

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz