BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

IĞDIR ÜLKÜ OCAKLARI HOCALI KATLİAMI FOTOĞRAF SERGİSİ AÇTI

Zübeyde Hanım Bulvarı Özgürlük anıtı önünde açılan ve Kırım’da, Ahıska da, Çecenistan da, ,Sibristanda Türk ve Müslümanlara yapılan katliamı anlatan sergide 30 fotoğraf yer alıyor. Sergiye Iğdırlılar büyük ilgi göstererek gezdi.

Ülkü Ocakları Iğdır Şube Başkanı Arif Gürel, 1992’te yapılan katliamı genç nesillere unutturmamak adına böyle bir sergi açtıklarını , Afrinde kahramanca çarpışan Mehmetçiklerle gurur duyduklarını kaydetti.

 

Gürel“26 Şubat 1992’de Azerbaycan’nın Hocalı Kasabası’nda Ermeni Çetecilerin yaptığı soykırımı genç nesillere aktarabilmek için, Ermenilerin zalimliğini anlatabilmek için, orada neler olduğunu anlatabilmek için orada çekilen fotoğraflardan oluşan bir fotoğraf sergisi açtık. Ne yazık ki dünya üzerinde sadece 9 ülke tarafından Hocalı Soykırım olarak tanındı. Sergiyi gezen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Sergi açılışı Şehitler için saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı.

Sergiyi gezenler “Ermenilerin hocalı da vahşice katliam yaptıklarını söylediler.

Sergi açılışına MHP il başkanı Ersoy İçer,Merkez ilçe başkanı Özcan Zormen,Eski il başkanı Cahit Erol, Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri başkan yardımcısı serdarÜnsal, Kafkas Çecen Derneği başkanı Muharrem Çecen ,Sulama Birliği başkanı dadaş Yaltı ve vatandaşlar katıldı.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz