BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır Üniversitesi Ve Milli Eğitim Arasında Protokol İmzalandı

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Iğdır Üniversitesi arasında lisansüstü eğitim konusunda işbirliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

 Iğdır Valiliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen protokol imza törenine; Vali Enver Ünlü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Vali Yardımcısı Halit Benek, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Müdür Yardımcısı Ercan Budanur ve şube müdürleri Süleyman Akkuş ve Hüseyin Kıran katıldı.

Yapılan işbirliği sayesinde öğretmenlerin mesleki ehliyet ve liyakatının güçlendirilmesinin hedeflendiğini belirten Vali Enver Ünlü; ''Bu protokolle çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz kendilerini geliştirme fırsatı bulacak.'' dedi.

Ünlü, “Bu protokolle birlikte öğretmenlerimize uygulamada kendilerini geliştirebileceği bir imkân oluştuğunu, diğer taraftan Akademisyenlerimizin de, İl’in sorunları ve eğitimi ile ilgili daha iyi bir şekilde ilgilenme, analiz etme imkanı bulacaklarını kaydetti

Ünlü,”Bu her iki taraf açısından da önemli sonuçlar getirecek bir çalışma olacak. Bu çalışma eğitimimize yeni bir vizyon kazandıracak” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’de,” İmzalanan protokol, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Iğdır Üniversitesi Rektörlüğü arasında Müdürlüğümüz görev alanına giren konularda personelin mesleki yeterliliklerinin artırılmasına yönelik verilecek lisansüstü eğitimin yürütülmesine ilişkin esasları kapsamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının “ 2023 Vizyon Belgesi “ nde özellikle vurgu yapılan yönetici ve öğretmenlerin ‘ Mesleki Gelişimleri’ kapsamında, ilimizdeki öğretmenlerin mesleki gelişimlerini desteklemek, üniversite ile bağlarını güçlendirmek, gelecekte yapılacak ortak projelere zemin hazırlamayı amaçlıyoruz.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli eğitmenler, belirlenecek kontenjan çerçevesinde lisansüstü eğitim programlarına kabul edilecek.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz