BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır valisi Alpmandan çağrı: ığdır sizleri bekliyor

Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Iğdır Ticaret Odası Başkanı Kamil Arslan, Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Aralık Belediye Başkanı Bayram Teksay, Karakoyunlu Belediye Başkanı Kurban Kaya ve Melekli Belediye Başkanı Ali Varol'dan oluşan heyetle İstanbul’daki Iğdırlı yatırımcıları ziyaret etti.

 
ÖNCELİK TEKSTİLCİLERİN

Vali Alpman ve beraberindeki heyet, ilk ziyaretlerini tekstil sektöründe hizmet verip istihdam yaratan Iğdırlı tekstilcilere yaptı. Küçükçekmece Halkalı’da bulunan tekstil atölyelerini gezen heyet; Turgut Atabey’in başında bulunduğu Kafkas Tekstil, İmdat Atabey’in firması Süer Tekstil ve Cemalettin Atabey’in firması Murat Tekstil’i ziyaret etti. Atabey  kardeşlerin hazırladığı kahvaltı sofrasında Iğdır’a has bir lezzet olan sabah aşı çorbası içildi. Kahvaltı sonrası atölyeleri gezen Vali Alpman ve beraberindekiler, yetkililerinden bilgi de aldılar.Atabey kardeşlerden sonra yine Halkalı bölgesinde faaliyet gösteren diğer Iğdırlı tekstilcileri ziyaret eden heyetin bir sonraki durağı Bayram Makine oldu. Burada firma sahibi Zekeriya Tuncay’dan bilgi alan heyet, daha sonra Serkan Tekstil’e geçti. Firma sahibi Fahrettin Tayfun ve ekibi tarafından kapıda karşılanan Vali Alpman ve heyeti, tekstil sektörünün mevcut durumu ve geleceği hakkında bilgi aldılar.Görüştüğü firma sahiplerinden Iğdır’a da yatırım yapmalarını isteyen Alpman, devletin sunacağı imkanlar hakkında bilgi verdikten sonra, “Iğdır bölgenin parlayan yıldızı oluyor ve sizler de Iğdırlılar olarak yerinizi şimdiden alın” dedi.

IĞDIR CAZİBE MERKEZİ İLLER ARASINDA

Vali Alpman ve beraberindeki heyet daha sonra Caner Tekstil’i ziyaret etti. Firma sahibi Şemsettin Atabey tarafından karşılanan heyet, burada da çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra AY TA Tekstil’e geçtiler. Firma sahibi Salman Aydeniz’den bilgi aldıktan sonra Iğdır’a yatırım konusunda önerilerde bulunan Vali Alpman, “Sizler zaten memleketine sahip çıkan ve her fırsatta memleketi için çaba harcayan insanlarsınız. Bu temelde devletimiz de yeni bir uygulamayla 23 ilimizi cazibe merkezi ilan etti. Bu iller arasında ve en önde olanı da Iğdır” dedi.
Vali Alpman ve heyeti tarafından en son ziyaret edilen firma ise Kurumlar Tekstil oldu. Firma sahibi Güven Kurum ve arkadaşları, hiç beklemedikleri bir anda gerçekleşen bu ziyaretten büyük memnuniyet duyduklarını söylediler. Vali Alpman’ın Iğdır’a yatırım yapmaları konusunda yaptığı çağrı, kabul gördü. Güven Kurum, bugüne kadar Vali düzeyinde bir ziyaretle karşılaşmadıkları için büyük şaşkınlık yaşadıklarını ifade ettikten sonra, “Iğdır her zaman vazgeçilmezimiz olmuştur. Bugün itibariyle de sizin ziyaretiniz bizlere ayrı bir şevk ve heyecan vermiştir. Iğdır için her şeyi yapabiliriz” şeklinde konuştu.
‘BU FIRSATI İYİ DEĞERLENDİRİN’

Vali Alpman, beraberindeki heyetle birlikte yaptığı ziyaretlerde firma yetkililerine şunları söyledi:
”Siz varsanız devlet var, siz olmazsanız devlet ne işe yarar? Elbette devletin temsilcisi olan valiler ve diğer bürokratlar sizlere gelecek. Olması gereken bu. Şimdiye kadar yapılmamış olması bundan sonra yapılmayacak anlamına gelmez. Bizler devleti temsilen bu eksiği de kapatacağız.
Hükümet 23 ili cazibe merkezi ilan etti. Iğdır bu anlamda en avantajlı bölge. Üç ülkeye sınır olmasının yanı sıra tüm alt yapısı tamamlanmış OSB’si var, kamu ve özel sektörün elinde sizlere verebileceği bina veya arsalar var. Dolayısıyla Iğdır gerçek anlamda yatırım adına gelecek vadediyor. Yatırım için Türkiye’nin en avantajlı ili olan Iğdır sizleri bekliyor. Bizler ilin yöneticileri olarak bölgemizde istihdam yaratmak ve geri göçü sağlamak için yatırım yapacak olan sizlere her türlü desteği sunacağız.”
 
Celal KARAALİ-Kent Yaşam

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz