BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır’da kaçakçılara bir darbe daha

IĞDIR- Iğdır Cumhuriyet başsavcılığının talimatı ile düzenlenen operasyonda, yurda kaçak yollarla getirilen çok sayıda kaçak cep telefonu ve saatlere el konuldu.

                     Iğdır emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, elektronik eşya kaçakçılığını önlemek, devletin uğrayacağı vergi kaybını engellemek, haksız rekabetin önüne geçmek ve kaçakçılığın toplum nezdinde ulaşabilirliğini engellemek amacıyla  başlatılan çalışmada kaçakçılara büyük bir darbe vurulduğu açıklandı

 250 POLİSİN KATILDIĞI OPERASYON


Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, sınırdan kaçak yollarla getirilen cep telefonlarının, şehir merkezindeki belirli iş yerlerinde satıldığını belirledi.

                        Bunun üzerine harekete geçen ekipler, Zübeyde Hanım Bulvarı'ndaki Yeraltı Çarşısı'nda cep telefonu satışı yapan iş yerlerine, yaklaşık 250 polisin katılımıyla operasyon düzenledi.

             Operasyon kapsamında, kaçak   faturasız kayıt dışı 493 adet çeşitli markalarda  cep telefonu, 27 adet tablet bilgisayar, 7.575 adet cep telefonu aksesuarı, yedek parçası, 97 adet muhtelif elektronik emtiaya el konularak emniyet müdürlüğüne  götürüldü.

                  Şüpheli şahıslar hakkında yasal işlemler yapılırken, el konulan çok miktarda telefon, saat, bataryalar incelendikten sonra  Gümrük müdürlüğüne teslim edilecek. Söz konusu operasyonu İl emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce’nin bizzat yönettiği de alınan bilgiler arasında

Celal Karaali- Kent Yaşam Gazetesi

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz