BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

IĞDIR’DA MİLLET KIRAATHANESİ AÇILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gündeme getirdiği ‘Millet Kıraathaneleri’nin ilki Iğdır’da Iğdır valiliğince ilk defa açıldı.

 Bünyesinde birçok yenilik barındıran ve kendine özgü bir konsepti bulunan ‘Iğdır  Millet Kıraathanesi’nin açılışını Milli eğitim bakan Yardımcısı İbrahim Er,Iğdır valisi Enver Ünlü, Milletvekili Yaşar Karadağ,gazeteci Yavuz Donat , Milli Eğitim Müdürü  Hakan  Gönen ,Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce yaptı.


            Iğdır Ulu camisinin altında açılan Millet kıraathanesinin açılışında konuşan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er,”Iğdır da ilk defa açılan Kitap fuarının açılışından sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile sayın valimizin önderliğinde bu Millet kıraathanesinin açılışını yapmaktan mutluyum. Bu kıraathane Iğdır’ın sosyal yaşamına kültürüne yaşantısına katkı sağlayacaktır. Hayırlı olsun ”dedi.


                Iğdır’a millet bahçesi yapılması için ilk kepçeyi vurduk diyen Iğdır Valisi Enver Ünlü’de “Kıraathaneleri aslına kavuşturmayı amaçlayan bu kıraathanelerinin ilkini açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlik merkezimizde var. Başka kıraathanelerde açacağız. Dinimizin ilk emri okudur. Ulu camimizin altında faaliyet gösterecektir. İnsanımız burada gelip çayını içip kitap okuyacaktır. Emeği geçenleri kutluyorum teşekkür ediyorum. Burada çay kahve ücretsizdir. İkramımızdır. İnsanımız gelsin burada kitap okusun sohbet etsin çayını içsin Çay ikram etmek Türk geleneğinidir. Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda açtık hayırlı olsun.”dedi.

                Daha sonra okunan dua eşliğinde açılış gerçekleştirildi.


                Vatandaşlar kıraathaneni açılmasından memnun olduklarını belirterek çok iyi oldu cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Valimize teşekkür ediyoruz rahatça gelip oturup çay içip sohbet edeceğiz kitap okuyacağız “dediler.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz