BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Iğdır’da Yazarlarımı Tanıyorum

Iğdıra bağlı Melekli beldesindeki Şehit Er Aytekin Arslan İlkokulu 4 A Sınıf öğretmeni Özkan Oğan tarafından uygulanan’ YAZARLARIMI TANIYORUM"projesi ile Türkçe ders kitabındaki metin yazarları öğrencilerle buluşup ders işliyor.

  Türkçe dersinde Türkçe kitabında (Arkadaşlık şiiri) olan Aytül Akal ve (Leylek ile Tilki) masalı olan Gürsel Koratay ile canlı bağlantı yapılarak ders işlendi.Öğrenciler yazarlara çeşitli sorular sordular.

Sınıf öğretmeni Özkan Oğan,’ YAZARLARIMI TANIYORUM"projesi ile Türkçe ders kitabımızın metin yazarlarını ve şairlerini sosyal medya ve skype yoluyla sınıfa görüntülü bağlıyoruz. öğrenciler hem yazarlarımızı tanıyor hem de bu yazarların diğer eserlerine ilgi duyarak okumaya ilgileri artıyor.Her gün derse merak ve heyecanla giriyorlar.Bu proje ile teknolojinin de faydalarını öğreniyoruz.Uzakların hiçbir şeye engel olmadığını ve çok uzaktaki yazarları teknoloji sayesinde sınıfımıza kadar getirmemize aracılık edebileceğini öğrendik .Türkiye 'ye mal olmuş saygıdeğer Aytül Akal,Buket Topakoğlu,Gürsel Koral,Ayşe Yamaç ,Betül Tarıman gibi yazarlarımızı sınıfımızda görüntülü konuk ediyoruz. Öğrencilerle karşılıklı sohbet ediyorlar.Bu projemiz yazarlarımızdan da yoğun ilgi gördü.Ayrıca boş zamanlarında öğrencilerim yazı,şiir ve akrostiş yazmaya başladılar.Yıl sonuna kadar Türkçe ders kitabı yazarlarının tümünü sınıfımıza canlı bağlanarak görüntülü konuşmalarını sağlayacağız.’dedi.

Öğrencilerde ‘Biz Türkçe dersine heyecanla giriyoruz acaba bugün hangi yazarla tanışacağız diye. Buda Türkçe dersini bize sevdirdi. önceden Türkçe dersini pek sevmezdim şimdi seviyorum.Çok güzel oluyor.Bu sayede şiirde yazıyorum.Türkçe kitaplarımızdaki şair ve yazarları tanımak güzel ’dediler.

Okul müdürü Oktay Maral,da’ Okulumuzda öğrencilerimizi milli eğitim bakanlığının 2023 vizyonuna göre yetiştirmeye çalışıyoruz.Her şey dört duvar arasında eğitim değildir.’ dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz