BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

“Iğdır’ın Çiçek Kokulu Okulları” Projesine yoğun ilgi

70. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Iğdır'ın Çiçek Kokulu Okulları projesi kapsamında İl Tarım ve Orman müdürlüğünden 1000 adet çiçek ,okulun imkanları ile 20 adet çeşitli güller alınarak Öğretmen ve öğrencilerlerle okul bahçesi çiçeklendirilmiştir.Proje kapsamında Çiçeklendirme etkinliğine Orman ve Su işleri Şube Müdürümüz Mete Türkoğlu ve İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Süleyman Güneş Katılarak Okul idaresi , Okul öğretmenleri ve öğrencileri ile birlikte Okul bahçesi çiçeklendirme çalışmaları yapılmıştır.

  Okul Müdürü Naciye PARLAR Iğdır'ın Çiçek Kokulu Okulları' projesi kapsamında Okul Bahçesi çiçeklendirme etkinliğine katılan Şübe Müdürümüz Süleyman Güneş ‘e, Orman ve Su işleri Iğdır Şube Müdürümüz Mete Türkoğlu ‘na katılımlarından dolayı ,ayrıca özverili çalışmalar da bulunan Okul Müdür Yardımcısı Yusuf KAYA’ a Öğretmenlere ,öğrencilere ve tüm personellere teşekkür etti.Naciye PARLAR ;Çiçekler güzeldir.Etrafa güzel kokular verirler.


Doğada çok fazla çiçek türü bulunur Ama biz çoğunu bilmeyiz.Çiçekler doğanın en canlı en renkli canlılarından biridir. Onlarda insanlar gibi doğar büyür ve sonunda mevsimi geldiği zaman ölürler.Çiçekler insanlara her zaman pozitif bir enerji, huzur ve mutluluk katmaktadır. Her zaman insanlar birilerini sevindirmek için yada kendileri mutlu olmak için birbirlerine çiçek alırlar. Özel  günlerde en çok alınan hediyeler her zaman çiçekler olmuştur. Çiçekler doğayı ve insanları sevmemizinde bir göstergesidir. Amacımız her zaman nerede çalışırsak çalışalım bulunduğumuz  ve yaşadığımız çevreyi güzelleştirmek olmalıdır. 02 Mayıs 2019 tarihinde  Iğdır Orman İşletme Müdürümüzün katkılarıyla Okul bahçemizde Ağaçlandırma çalışmaları yapılacaktır.Çocuklarımızı  toprakla, bitkiyle buluşturarak  doğanın uyanışını , toprağın verimliliğini ,tarımı sevdirmeyi ,çiçeklerin  bakım ve büyütülmesinde sahiplenme duygusu geliştirmeyi özeliklede Okul bahçemizi güzelleştirmeyi amaçladık dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz