BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

IĞDIRLI SPORCU ÇİĞDEM KIRVAÇ DÜNYA ŞAMPİYONASINA ARALIKSIZ HAZIRLANIYOR

Ekim ayında dünya şampiyonu olan Iğdırlı sporcu Çiğdem Kırvaç, Dünya Kick Boks Federasyonu tarafından 23 Kasım- 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasın hazırlanıyor.

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından 2019 yılı boyunca yapılan şampiyonalarda başarı elde eden ve aynı zamanda milli takıma girmeyi başaran Iğdırlı sporcu Çiğdem Kırvaç,, Kick Boks Dünya Şampiyonasında başarı elde edebilmek için idmanlarını sıklaştırdı.Çiğdem Kırvaç, 19-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ da

yapılan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında low-kick kategorisinde 60 kilogramda

Amerika Birleşik Devletleri, Sırp, Hırvat ve finalde ev sahibi Bosna Hersekli rakiplerini mağlup

ederek dünya şampiyonu olduktan sonra geldiği baba evinde dedesi, annesi, babası ve kardeşleri komşuları tarafından sevgi ile karşılandı.


Dedesi, annesi, babası ve kardeşleri, Çiğdem Kırvaç, ile guru duyduklarını söyleyerek çok mutlu olduklarını söylediler.Baba Abdullah Kırvaç, “Kızmla guru duyuyorum. Annesi pek razı değildi bu sporu yapmaya ben destek verdim sonunda kızımız dünya şampiyonu oldu. , dede Şefki Kıvraç,”Torunumla gurur duyuyorum emeği geçen herkese teşekkür ederim”, anne Özdem Kıraç da “Kızım büyük başarı kazandı .Türk bayrağını dalgalandırdı. Çok mutluyum. İlk önceleri dersinden geri kalır diye razı değildim. Babası destek verdi sonra baktım ikisini de yürütüyor başarılı bende destekledim “,Kız kardeşi Göknur da “ hep çalışmalara beraber gittik yanında oldum Şampiyon olmasından dolayı gururluyum.”dediler.

Antrenör Öğr. Gör. Gülcan Tekin,” 4 yıldır çiğdemle çalışıyoruz.Bu sen dünya şampiyonu oldu bizi gururlandırdı. Iğdırlı sporcumuz Çiğdem Kırvaç 2018 yılında Avrupa Şampiyonu olmuştu.2019 yılında Antalya’da yapılan Türkiye Açık Kick Boks Turnuvasında low-kick ve full-contact kategorilerinde birinci, yine Antalya’da yapılan 4. Uluslararası Türkiye Açık Avrupa Kupası Kick Boks Turnuvasında low-kick ve full-contact kategorilerinde birinci ve son olarak Erzurum’da yapılan Türkiye Büyükler Kick Boks Şampiyonasında her iki kategoride birinci olarak milli takımda yer almaya hak kazandı.Çiğdem KırvaÇ, 09-27 Ekim 2019 tarihleri arasında Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ da yapılan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında low-kick kategorisinde 60 kilogramda Amerika Birleşik Devletleri, Sırp, Hırvat ve finalde ev sahibi Bosna Hersekli rakiplerini mağlup ederek dünya şampiyonu oldu. Bayrağımız dalgalandırdı İstiklal marşımızı dinletti.Kırvaç, 23 Kasım- 01 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Wako Dünya Büyükler Kick Boks Şampiyonasında full-contact dalında da birinci olarak aynı yıl içinde ikinci dünya şampiyonluğunu kazanmak için çalışmalarına haftanın 6 günü sabah ve akşam olmak üzere çalışıyor.Ülkemizi en iyi şekilde temsil edecektir. Hedefimiz yeni, bir dünya şampiyonluğu elde etmektir.

Antrenörleri Öğr. Gör. Gülcan Tekin ve Profesör. Dr.Ali Tekin eşliğinde çalışmalarını devam ettiren Çiğdem Kırvaç,”11 yıldır kick boks sporu ile uğraşıyorum.Türkiye Avrupa şampiyonluğundan sonra dünya şampiyonu oldum. Türk bayrağımızı göndere çektim. Bu başarımın arkasında önce ailem ve hocalarım Öğr. Gör. Gülcan Tekin ve Profesör. Dr.Ali Tekin vardır. Annem önce razı değildi. Babam sayesinde engeli aştım tek zorluğum Melekli beldesinden Iğdır’a gidip gelmekti . Günde iki kez antrenman yapıyorum. Bu sporu herkese tavsiye ediyorum. Baya imrenenler var. İbrahim Çeçen üniversitesinde 4. Sınıf öğrencisiyim. Antalya da ki şampiyonada dünya şampiyonu olup bayrağımız göklerde dalgalandıracağım. Bundan sonraki hedefim dünya ve Avrupa şampiyonalarına katılıp bayrağımız gönderde dalgalandırmaktır. Bu başarımı şampiyonluğumu da kahraman Mehmetçiklerimize armağan ediyorum. “şeklinde konuştu.
Kick Boks Dünya Şampiyonasına katılacak olan Çiğden Kırvaç, sıkı bir çalışma içinde olduğunu ifade ederek, şampiyondan başarı ile dönmeyi hedeflediğini söyledi.Melekli Beldesinde tatil için geldiği baba evinde de sürdüren Çiğdem Kırvaç’ın çalışmalarını izleyen Melekli beldesi belediye başkanı Eray Coşar da, Çiğdemi tebrik ederek,”Çiğdem kızımız gerçekten başarılı bu başarısını dünya şampiyonu olarak perçinledi. Lise yıllarında da ben başarılı olacağına inanıyordum. Melekli belediyesi olarak her zaman yanında olacağız. Antalya da yapılacak olan şampiyona da da başarılı olacağına inanıyorum.”dedi.

Antrenmanın ardından Çiğdem Kırvaç ve ailesi antrenörler asker selamı vererek Mehmetçiğe selam gönderdiler. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz