BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

IĞDIRLILAR DERNEĞİ BOZBAŞ YEMEĞİ İÇİN BULUŞTU

Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Dernek dışında yapılan toplantıda, önemli kararlar alındı.

 Dernek yönetiminin bir önceki toplantıda aldığı karar doğrultusunda farklılık olması adına toplantı Iğdırlı Adalet Azer’in Güngören’de işletmeciliğini yaptığı Iğdır-Azerbaycan ev yemekleri lokantasında gerçekleşti.

KATILIM YOĞUN OLDU

Yöresel yemeklerle hizmet verilen mekânda Iğdır’ın özel lezzetlerinden biri olan Bozbaş yemeği ikram edildi. Yöresel tatlar eşliğinde yeni kararlara imza atılan dernek toplantısına katılımın yoğun olduğu görüldü.ESKİ BAŞKANLAR TAM KADRO KATILDI

Toplantıya davet edilen derneğin eski başkanları Kurucu Başkan Aydın Şavluk, (hasta olduğu için) katılamazken, Emirali Karaali, Şükrem Aras ve Av. Sinan Bayat yönetimi yalnız bırakmadı.Derneğin kurulduğu gün itibariyle yaptığı çalışmaların özetlendiği toplantıda, bundan sonra nelerin yapılması gerektiği dile getirilirken özellikle kuruluş, acil olarak tüzük değişikliğinin şart olduğunu ve derneğin yapacağı her etkinliğin bir amacının ve bir sonraki hedefinin belirlenmesi konuşuldu.
ÖĞRENCİ BURSU ŞART

Eğitimin önemine de sık sık vurgu yapılan toplantıda, dernek olarak oluşturacağı projeler ve çalışmalar sonrasında eğitime destek olunması öne çıkan kararlardan biri oldu.


METSAMOR FELAKET OLABİLİR

Toplantının en önemli gündem maddelerinden biri Iğdır’ın hemen karşısında olan ve gözle görülecek kadar yakın olan Metsamor Nükleer Santrali ve Iğdır’ın Kurtuluş Günü oldu. Her iki konuyla ilgilide çeşitli çalışmaların kararının alındığı toplantıda, özellikle Metsamor’un sadece Iğdır değil bölgenin tamamının hatta Erivan için dahi bir facia olacağına vurgu yapıldı.


Celal Karaali- Kent Yaşam gazetesi

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz