BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

İSTANBUL’DA ZOR DURUMDA OLAN AZERBAYCANLI AİLLER YARDIM BEKLİYOR

İstanbul’a çeşitli zamanlarda gelip çeşitli günlük işlerde çalışan ve Kronavirüs nedeniyle işini kaybeden işten çıkarılan 500 fazla Azerbaycanlı aile zor durumda ve uzanacak yardım elini bekliyor.

İstanbul’da bulunan Azerbaycan Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği kayıt dışı oturma izini olmayan bu aileler için yardım kampanyası açmıştır. Kampanyaya ya bütün vatandaşların destek vermesi isteniyor.
İstanbul Azerbaycan Kültür Evi başkanı Hikmet Elp,Azerbaycan Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği başkanı Şergiye Mememtova ,”Ağırlıklı olarak Bayrampaşa ve Halkalı-Küçükçekmece de oturan Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimiz işlerini kaybetmiştir. Çoğunun oturumu kayıdı yoktur. Gündelik işlerde çalışan bu soydaşlarımız zor durumdadır. Bir kuru ekmeğe bile muhtaç durumdadırlar..Derneğimizi bu kardeşlerimizin araması sonucu durumlarını yerinde görüp bir yardım kampanyası başlattık. Duyarlı vatandaşlarımız ilgi gösterdiler. Ama çok fazla talep var. Sadece 400 aile şu anda bizden yardım bekliyor.Yapılan yardımlarla İlk parti gıda yardımını (30 koli) yaptık. Bu gün de 50 koli toplandı, yarına dağıtımını yapacağız.”dediler.


BİR KOLİDE SEN YAP!
Şergiye Mememtova, ve Hikmet Elp,” Gelen talepler, yapılan müracaatlar ve istişarelerimiz sonucu bu ailelere gıda kolilerinin hazırlanması kararına gelindi. Bu konuda duyarlı olanlar LÜTFEN! "Azerbaycan Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği" ile (05337254006-05395862026- nolu telefonlarla) irtibata geçsinler.herkes gönlünden ne kopuyorsa yardım etsin gıda yardımı da olur .Para yardımda olur. Tespit etmiş olduğumuz yaklaşık 400 imkânsız ve kayıt dışı aileye öncelikli olmak üzere, adreslerine teslim edilecektir.
”şeklinde konuştular.

DEĞERLİ DOSTLAR, İSTANBUL'DA KAYIT DIŞI AZERBAYCANLI AİLELER VAR. ŞU ANDA , EKMEĞE MUHTAÇLAR. LÜTFEN! EL UZATALIM

DERNEK IBAN TR430001001648843901275001”şeklinde konuştular.Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz