BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Kadın Ve Demokrasi Derneği (Kadem) Den Ziyaret

Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM Iğdır il Temsilcisi Hayrunisa Bakkıran ve Nazlı Atlas, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla TRT İl temsilcisi ve sahibi Yeşil Iğdır gazetesi köşe yazarı Serdar Ünsal’ı ziyaret ettiler.

  Iğdır’da kurulduğu günden itibaren aktif çalışmaları ile Kadın hakları ve sorunlarını gündeme taşıyan KADEM Iğdır İl Temsilcisi Hayrunise Bakkıran Gününüz kutlu olsun. İlimizde olup biten her şeyi sizlerden öğreniyoruz.Yaptığınız heberler toplumu aydınlatıyor.” Dedi.

Gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli olduğunu Hayrunise Bakkıran, Iğdır sevgisi ve sevdasıyla yoğrulmuş basın mensuplarının her daim yanlarında olduğunu söyledi.

Gazetecilik mesleği, fedakarlık isteyen zor ancak farkındalık oluşturan bir meslek olduğunu kaydeden Hayrunise Bakkıran, "Toplumun vijdanını esas alan; doğru ilkeli ve ta­raf­sız ha­ber­ci­li­ğin öne­mi­ gün geç­tik­çe biraz daha ar­tır­mak­ta­dır. Başta hal­kı­mız olmak üzere, tüm in­san­lı­ğın en önem­li ih­ti­yaç­la­rın­dan bi­ri­si de hiç kuşku yok ki bu ilkeler çarçevesinde haber alma hakkını mesleğin etiğini almış, mesleğini hakkıyla icra eden ellerde yapılıyor olmasıdır. Ha­be­ri ve ha­ber­ci­li­ği kir­let­me­den, özelde toplumun ortak paydalarını gözeten, milli men­fa­at­le­r ve hassasiyetleri gö­ze­te­rek, Iğdırımızın, bölgemizin ve ül­ke­mi­zin ge­liş­me­si­ne katkı su­an bütün gazetecilerimizin bu özel gününü kutluyoruz.. Bu ziyaret vesilesiyle de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyor, tüm basın çalışanlarına sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum" dedi.

KADEM Iğdır Temsilcisi Hayrunise Bakkıran, dernek olarak yaptıkları çalışmalarla kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.


KADEM'in kadınlar için önemli bir görevi üstlendiğine işaret eden TRT İl temsilcisi ve www.igdirim76.com internet sitesi sahibi Yeşil Iğdır gazetesiköşe yazarı Serdar Ünsal, "Belirttiğiniz konular ve bu konular üzerinde yaptığınız çalışmalar takdire değer. Iğdır Gazeteciler Cemiyeti olarak yapacağınız her türlü çalışmalarda destek olmaya hazırız. Bu nazik ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim.Gazetecilik zorbirmeslekIğdır’dadaha zor birmeslek Zülfü yaredokunduğunuzdadüşmanınız çok olur.Olsun bizler Iğdır’ı seviyoruz.Iğdırlının menfaati için hertürlü düşmana razıyız" dedi.

Serdar Ünsal’da ziyaret anısına Hayrunisa Bakkıran ve Nazlı Atlas ‘a kendi yazdığı Ermeni meselesini anlatan ‘Yüreğim İrevan da kaldı ‘romanını hediye etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz