BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Kurtuluş ilkokulundan Medya Okuryazarlığı Karikatür Çalışması

Iğdır Kurtuluş İlkokulu e-Twinning projesi "Birlikte Güçlüyüz & We Are Strong Together" 10 ülkenin katılımıyla çalışmalarına başlayarak Azerbaycan, İtalya, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Polonya, Portekiz, İrlanda, Hırvatistan, Letonya ve Türkiye ortakları ile işbirliği içerisinde etkinliklerini yapmaktadırlar.

 Türkiye ortaklarından Iğdır Kurtuluş İlkokulu Özel Eğitim Öğretmeni Azer Melek Kumtepe ve öğrencileri proje çalışmalarını yürütmeye devam etmektedir.Öğrencilere başarabilme duygusu kazandırabilme, farkındalık oluşturma ve normal gelişim gösteren akranları ile işbirliği yapma gibi hedefleri olan proje Ocak ayında başlamış olup Mayıs ayında sonlanacaktır.

         Proje kapsamında Nisan ayı etkinliklerinden olan “Medya Okuryazarlığı Karikatür Çalışması” için Özel Eğitim Öğretmeni Azer Melek Kumtepe “ Bu etkinlik ile öğrencilerimiz medya okuryazarlığının ne olduğunu, neden önemli olduğunu, medya araç gereçlerini öğrenip, web 2.0 araçlarını kullanmayı deneyimleyecekler. Öğrencilerimizi medyayı faydalı kullanmaya yönlendirip kendilerini korumaya hazır hale getireceğiz” dedi.

 Okul Müdürü Salih Pala ise “ Böylesine önemli bir amacı olan projede yer aldığımız için gurur duyuyoruz. Proje çalışmalarını tüm kalbimizle destekliyoruz. Özel Eğitim Öğretmenimiz Azer Melek Kumtepe’ ye ve öğrencilerine başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz