BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

KURUM’DAN IĞDIR'A MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Hakveyis Mahallesinde yapılması planlanan “Millet Bahçesi” için telekonferansla T.C. Çevre Ve Şehircilik Bakan Murat Kurum ile görüşerek bilgi verdi.

Çevre Ve Şehircilik Bakan Murat Kurum,”Hem tarım hem de turizm alanında Iğdır önemli bir potansiyele sahip. Bizim amacımız Iğdır’ın geleceği adına yapılması gereken kararlı bu toplantılarda almak vatandaşlarımıza hizmet edecek alt yapı, toplu konut, millet bahçeleri, kentsel dönüşüm noktasında tüm projeleri gerçekleştirmek istiyoruz. İnşallah yapacağımız hizmetler Iğdır’a hayırlı olur. Iğdır’ın Hakveyis mahallesinde 90 bin yüz elli beş metrekare( 90155 )m2 alanda yapacağımız Millet bahçesi projesi tamamlandı. 15 Haziran’da ihalesi Toplu Konut idaremiz tarafından yapılacak inşallah Iğdır’a bir millet bahçesi kazandırmış olacağız.”dedi.
Vali/Belediye Başkan Vekili Enver Ünlü’de;sosyal medya hesabından "Sayın Bakanımıza şahsım ve Iğdırlı hemşerilerimiz adına şükranlarımızı arz ediyorum.
Çok yakında diğer yatırımlar ile ilgili Sayın Bakanımızın müjdeli haberlerini siz değerli hemşehrilerimizle paylaşacağım."dedi.

,Millet Bahçesi Projesi sayesinde bireylerin sosyalleşmesine katkı sağlanacağını belirten Vali Ünlü, projenin beraberinde istihdam oluşturması, suç oranlarının azaltılması ve yeşil alanların artırılması gibi faydalar sağlayacağını da dile getirdi.
Türkiye tarihinin en büyük ağaçlandırma projesi ve ülkemizin en özgün sosyal donatı alanlarından biri olması hedeflenen Millet Bahçeleri projesinin bir tanesi de Iğdır'da yapılacak. Hakveyis Mahallesinde yapılması planlanan Millet Bahçesi projesi ihalesi yapıldıktan sonra yapım çalışmaları hızlandırılacak.
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz