BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

LGS'de Iğdır'dan bir öğrenci Türkiye birincisi oldu

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Iğdır'dan bir öğrenci 500 tam puan ile Türkiye birinciliğini elde etti.

Iğdır Ziya Gökalp ortaokulu öğrencisi Hatice Kübra Güneş LGS'de tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan ile Türkiye birincisi oldu.
LGS’de birinci olmanın mutluluğunu yaşayan Hatice Kübra Güneş , Iğdır’a büyük bir gurur yaşattı. Sınav için çok çalıştığını belirten Güneş, “Çok soru çözdüm. Tabii öğretmenlerimin de çok yardımı oldu” dedi.
Dersi derste dinleyip, sorularını çözdükten sonra tekrar yaptığını ifade eden Türkiye birincisi Hatice Kübra Güneş , istikrarlı bir şekilde çalışmanın ve farklı soru tiplerini görmenin önemine dikkati çekti.Güneş, çok uzun ve zorlu bir süreçti. bizi yıldırmak istiyenler oldu. Gerçekten çok çalışmakla düzenli çalışmayla öğretmenlerin desteğini alırsa başarılı olur. Güzel bir süreç çalışmaman karşılığını aldım. Güzel bir liseyi bitirmek istiyorum. Galatasaray lisesinde okumak istiyorum. Özellikle matematik sorularının üzerinde çok durdum. Arkadaşlarım ve öğretmenlerimden de destek aldım.İlk başta sorularda zorlandım sonra çözdüm. Kendimden çok emin değildim ama başardım. Soruların aşırı bir zorlayıcı yönü yoktu.Sınava gireceklerde tavsiyem Sınavda çok fazla heyecanlanmasınlar ben istediğim zaman uyudum. Bazen pes etmek isteyebileceksiniz ama pes etmeyin zorlukları yenin ayağa kalkmayı bilin. Bu sınav fazla önemli bir şey değil hayatınızı etkilemesin. konu tekrarı pek yapmadım.bol bol soru çözdüm.sıkıldığım zamanda ders çalışmayı bıraktım.Sosyal medyadan da faydalandım”dedi.Kızının başarısıyla büyük sevinç yaşayan Coğrafya öğretmeni Hüseyin Güneş, “500 tam puan bekliyorduk. Disiplinli bir çalışma yaptı. Çok emek verdi.

Kızımın bu başarısı bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Ne mutlu bize ki kendisi sorumluluk sahibi bir çocuk. Bize bu mutluluğu yaşattığı için kızıma, öğretmenlerine okul idaresine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.“Okul Matematik öğretmeni Adem Polat,”Türkiye cumhuriyetinin eğitim ordusunun bir neferi olarak Türkiye'nin sonunda Iğdır da kendi fırsatımızı kendimiz yarattık mücadelemizi sürdürdük ve başarılı olduk. Bütün öğretmen arkadaşlarla el birliği içinde çalıştı.

Anne Selma Güneş’te Hatice planlı ve düzenli çalıştı. Ve birinci oldu emeği geçen öğretmenlerini kutluyorum.”dedi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz