BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ HAKAN GÖNEN KARAKOYUNLU İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen Karakoyunlu İlçesinde bulunan okullara bir dizi ziyarette bulundu.


 İlçe Milli Eğitim Müdürü  Cabbar Turan tarafından karşılanan Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen,ilçede bulunan  Ahmet Ali Dönmez Anadolu Lisesi ile  Gazi Yatılı bölge okulunun (Y.İ.B.O) Ziyaret etti.

                    Okul Müdürleri tarafından karşılanan Müdürümüz Hakan Gönen, okulların bahçesinde öğrencilerle bir süre sohbet etti.

              Daha sonra Öğretmenler Odasında Öğretmenlerle tanışma toplantısı yaparak öğretmenlerin sorun ve dileklerini dinleyerek şunları söyledi:”Iğdır genelinde eğitimin kalitesini yükseltmek amacıyla bir program hazırladık Bu programların yürütücüsü siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Eğitimin kalitesini el birliği içinde çok çalışarak gerçekleştireceğiz. .Benim kapım herkese açıktır. Bana projelerle gelin, üstün zekalı öğrencileri tespit edip getirin onlarla özel bir şekilde ilgilenelim. Ülkemizin üstün zekalı ,bilime, fene ilgi duyan yaratıcı gücü olan öğrencilere gençlere ihtiyacı vardır.Okumakta zorlanan fakat okumak isteyen öğrencilerimize sahip çıkmalıyız.Okul aile, öğretmen üçgeni çok önemli öğrenci velisini eğitimin içine çekmeliyiz. Velilerle mutlaka iş birliği içinde olmalıyız. Ev ziyaretleri yapın Bu çok önemlidir. Bir öğretmenin bir öğrenci eviniz ziyaret etmesi küçük yerlerde önemlidir. Sayın bakanımızın dediği gibi Öğretmenler odası bir okulun en önemli yeridir. Teneffüslerde fikir alışverişinde bulunacağınız bir mekândır. Bir aile ortamıdır. Okul idaresi ile öğretmenlerin kaynaştığı yer olduğu için birbirinize sevgi ve saygıyla yaklaşın aklınızda öğrenci başarısından başka bir şey olmasın.


                     Gönen, öğretmenlere  mesleklerinde  karşılaşacakları  zorluklar  karşısında  yılmamalarını, azimle  çalışmaları  gerektiğini  anlatarak, öğrencilerimizi LGS-YKS  sınavına en iyi şekilde hazırlayalım, Iğdır her alanda kendini aşmış bir ildir. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek konusunda size büyük iş düşüyor. Bunu hep birlikte başaracağız. Bunun için çocuklarımıza vatan  ,millet,bayrak demokrasi ,cumhuriyet sevgisini aşılayacağız. Onları her türlü hain  fikirlerden uzak tutacağız. Hepinize başarılar diliyorum. “ dedi.


                Milli eğitim Müdürü hakan Gönen’in Karakoyunlu ilçesi ziyaretine şube müdürleri Hüseyin Kıran,Cevdet Parlar, Remzi Koç ve Adnan Ok ‘ta eşlik etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz