BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

NAHCIVAN ÖZERK CUMHURİYETİNE GİDEMİYEN 6 KİŞİYİ VALİLİK YURDA YERLEŞTİRDİ

Bir yıl önce Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nden çalışmak için Türkiye'ye gelen 6 Azerbaycan vatandaşı Kronaviriüs nedeniyle Nahcıvan Özerk Cumhuriyetine gidemeyince Iğdır valisi Enver Ünlü tarafından öğrenci yurduna yerleştirildi.

Sakarya ilinde oturma izni alarak çalışırken Kronavirüs nedeniyle işsiz kalan 6 Azerbaycan vatandaşı izin belgesi alarak geldikleri Dilucu sınır kapısından Nahcıvan Özerk cumhuriyetine geçmek istediler. Sağlık bakanlıklarının aldığı kararla karayolu geçişinin yasak olması nedeniyle geçiş gerçekleştiremeyen 6 Azerbaycan vatandaşına Azerbaycan Kars Baş konsolosluğu ve Iğdır Azerbaycan Evi Derneği yönetim kurulu üyesi basın sözcüsü Özkan Aydın'ın girişimi ile Iğdır Valisi Enver Ünlü sahip çıkarak öğrenci yurduna yerleştirdi.
Azerbaycanlı vatandaşlar adına konuşan Elnur Rehimov,”Iğdır valisine teşekkür ederiz. Türkiye cumhuriyetine teşekkür ederiz bizi yurda yerleştirdi. Her türlü ihtiyacımız karşılanıyor.Her şey yolundadır Bu Kronavirüs belasında kurtulup memleketimize gideceğiz. ”dedi.
6 Azerbaycan vatandaşı Karayolu geçişleri başlayıncaya kadar Iğdır da yurtta kalacaklar. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz