BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Öğretmenler günü unutulmadı

24 Kasım Öğretmenler günü Iğdır’da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlama programı Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu’nun , Zübeyde Hanım Bulvarında bulunan Atatürk Anıtına çelenk konulması ,saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

 Gün vesilesiyle Iğdır Kültür Merkezinde devam eden törene Iğdır  Valisi Enver Ünlü, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, Vali Yardımcısı Bilgehan Karanfil, İl Emniyet Müdürü Melih Ekici, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Hakan Başakçı,,  Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, , daire müdürleri  , Milli Eğitim Şube Müdürleri Okul Müdürleri Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

‘ONURLU VE GURURLUYUZ’

 

Törende konuşan, Iğdır  Valisi Enver Ünlü, “Ulu Önder Atatürk’ün  24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri’ne Başöğretmen olduğu gün olan Öğretmenler Gününü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Öğretmenlik gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın meslekleri arasındadır. Bu onurlu meslek dünyadaki en karlı yatırımın eğitime ve dolayısıyla insana yapılabileceğinin teminatıdır. Bir öğretmen babanın evladı olarak şunu belirtmeliyim ki; Sizler çocuklarımızın gözünde sadece bir öğretmen olarak görülmemekte, aynı zamanda onların aileleri, arkadaşları ve yol göstericileri olmaktasınız” dedi.


 

‘ÖĞRETMENLER UNUTULMAZ’

Ünlü’nün ardından konuşan Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu, ” Millet Mektepleri’nin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül eridir. Öğretmenlerimiz her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren ve onları hem kendine hem de çevresindekilere karşı yararlı bir şekilde değerlendiren bir birey olmalıdır” diye konuştu.

’41 YILDIR ÖĞRETMENİM’

Emekli olan öğretmen Kenan Şafak ‘da yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin önemine değinerek genç öğretmenlere her gün dersinize severek girin öğrencilere her şeyi öğretin onları sevgiyle kucaklayın” dedi. Kenan Şafak,” Bugün ATATÜRK'ün Başöğretmenliği kabul ettiği 24 kasım ,hepimize kutlu olsun. 41 yılımı dünyanın en güzel mesleği olan öğretmenliğe ayırdım.  Hızla gelişen çağımızda, değişim kaçınılmaz bir gerçektir. Ülke kalkınmasında en önemli sosyal rolü üstlenen bizlerin; kendimizi sürekli yenilememiz ve çağın gerisinde kalmamamız gerekiyor. İşte bu yüzden, öğretmenlik hiç bitmeyen bir öğrenciliktir. Ben öğrenmeye ve öğrenciliğe devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

 

Iğdır sitesi

 

 

 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz