BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

PARKLAR İLİMİZE AYRI BİR HAVA KATTI

Iğdır belediyesi,Deforme olmuş Parkların yenilenip daha modern bir hale getirilmesi ile yeni parkların yapılması çalışmalarını hızlandırdı.

 Çalışmaları yerinde takip eden Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit, Başkan Yardımcısı Abdullah Yücebaş’a çocuklar yaptıkları parklardan ötürü teşekkürlerini ilettiler.

Mahallelerimizde ihtiyaç duyulan noktalarda bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut parklarımızı bakımdan geçirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit: Günümüzde tartışmasız kabul edilen en önemli olgulardan biri de kişi başına düşen yeşil alanların imkânlar ölçüsünde artırılmasıdır. Beton yapılarla griye bürünen güzel ilimiz Iğdır’ın estetik bir görünüm kazanması için belediyemizin yeşil alan çalışmaları hız kazandı.Ayrıca mahallelerdeki yirmiye yakın deforme olan parklarda bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor.Şehrimizde bir çok park mevcut. Zaman içerisinde bu parkların yıpranmış ve fonksiyonunu yitirdiğini tespit ederek yenileme çalışmalarına başladık. Bu bağlamda eski parayla 1 trilyona yakın park bahçe malzemesi alarak Iğdır’ımızı daha yaşanabilir daha modern bir il’e getirme çalışmalarımız adım adım ilerlemektedir. Çalışmalarımız son aşamasına gelirken,işlerimizi tamamlandığında parklarımızı yeniden şehrimize kazandırmış olacağız ve vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği alanlar haline getireceğiz. Parklarla bırakılacak gölgeliklibanklar, kameyleler, çöp kovaları, çatılı piknik masaları, çeşitli ahşap dış mekân oturma gurupları, ahşap sekizgen piknik masaları, çocuk oyun gurupları, tahterevalliler, salıncaklar, zıpzıplar, fitness gurupları.Yeşil alanlarla kente nefes aldırmak için bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Kentimize yeşil ve estetik bir görünüm kazandırmak birincil hedefimiz olacak.”dedi.Parklar İlimize ayrı bir hava kattı diyen Belediye Başkanı Murat Yikit:”parkları halkın ihtiyacına göre tasarlamaktayız. Mahallelerimizin her birine sırasıyla modern ve yeni hizmetler kavuşturmaya devam ediyoruz. Şehir merkezimiz ve birçok mahallemizde yeni parklarımızı ve sosyal yaşam alanlarımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Gelecek nesillere gönül rahatlığı ile bırakabileceğimiz ve yaşayabileceğimiz sağlıklı bir çevre için bu hizmetlere önem veriyoruz. Yaptığımız her proje Iğdır’ı geliştirecek, değiştirecek. Belediye olarak, bu yöndeki hizmetlerimiz artarak devam edecektir.” Dedi.

Yapılan  parkların mahalleliye sevinç yaşattığını belirten vatandaşlar  “Belediyemizin mahallemize kazandırdığı hizmetlerden memnunuz. Yol, sosyal alanlar ve parklar gibi imkanlar ölçüsünde daha birçok hizmeti hayata geçiriyor. Taleplerimizi ve sıkıntılarımızı istediğimiz anda iletebiliyoruz. Başkanımız ve ekibi de bu taleplerimizi hiçbir sorun yaşanmadan çözüme kavuşturuyorlar. Mahallemizin önemli bir eksikliği olan parkımız yoktu, oda belediyemiz tarafından tamamlandı. Çocuklarımız şimdi bu parklarda oynarken çok mutlu oluyorlar. Mahalle sakinleri olarak parkımıza ve yapılan diğer hizmetlere sahip çıkmalı ve korumalıyız” dedi.


Belediyemiz sınırları içerisinde bulunan parklarda ve yeşil alanlarda kullanılmak üzere aşağıda belirtilen miktar ve modellerde Çocuk oyun grubu, Açık alan spor aletleri ve Kauçuk döşeme malzemesi satın alındı: 2 Adet Üç Kuleli Çocuk Oyun Grubu, 20 Adet Tekli Tahterevalli, 20 Adet Çiftli Tahterevalli, 25Adet İkili Salıncak,  20 Adet Zıpzıp,1000 M² Kauçuk Döşeme,        4 Adet 10’lu Açık Alan Spor Aleti (Fitness), 15 Adet Tip2 İki Kuleli Çocuk oyun grubu, 1 Adet Modüler Tırmanma oyun grubu.


Oyun Grubu ve Kent Mobilyası Montaj Yapılan 16 adet Parklar ise şunlardır:Av.Medet Serhat Parkı  (Karaağaç Mah.), İnci Düğün SalonuYanı Vali Yolu Cad. Park (Topçular Mah.),Evren Paşa Caddesi Park Yeri(Topçular Mah.),Konaklı Mah.,Ertuğrul Gazi Caddesi Eski Park Yeri(Topçular Mah.),Atatürk mahallesi Yunus Emre Caddesi, Nihat Polat Cad. 119.sok. park alanı ( 14 Kasım Mah.), 2 nolu Sağlık Ocağı yanı  park alanı140.sokak (Söğütlü Mahallesi), Emniyet Karşısı  Park Yeri Dönmez Cad.(Konaklı Mahallesi), Rus Pazarı Arkası  Yeni Park Yeri Şehit Vahap Akar Cad.  (Karaağaç Mah.), Kırkevler Migros Yanı Eski Park Yeri(Bağlar Mah.),Emek Mahallesi  Camii yanı park alanı, Yenimahalleİlköğretim Okulu bahçesi, Kanuni caddesi Anatolia düğün salonu  yanı park alanı  (Bağlar Mah.), Cumhuriyet mahallesi- Vali Halil Ulusoy Cad., Ağız diş hastanesi karşısı yeşil alan- İlham Aliyev Bulvarı ( Pir Sultan Abdal Mah.)Tamir Ve Onarım Yapılacaklar 6 tane parklar ise şunlardır: Çimenler Yunus Emre İlköğretim Arkası Yeni Park Alanı( Emek Mahallesi), Atatürk İlköğretim Okulu Önü(Cumhuriyet Mah.),Yeni Park Alanı( Karaağaç Mah.)Sema Yunt Caddesi(Emek Mahallesi),Özel hastane arkası(Cumhuriyet Mahallesi),İnci Düğün salonu karşısı uzun park.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz