BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Sefer Karakoyunlu MHP Iğdır Milletvekili A.Adayı Oldu

7 Haziran seçimlerinde de Iğdır’dan Milletvekili aday adayı olan Sefer Karakoyunlu ,yaptığı başarılı çalışmalarla ,halkla olan iletişimi ile Iğdırlı seçmenin taktirini toplamıştı.

 İşte Sefer Karakoyunun açıklaması

            "Iğdır’ı hak ettiği yere taşımak için aday adayı oldum." diyen Sefer Karakoyunlu, aday adaylığı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Iğdır ülkemizin en güzide yerleşim yerlerinden biridir. Iğdır’da önce hoşgörü, kardeşlik ve dayanışmayı sağlayacağım. Iğdır gelişmeye haiz bir yerdir. Iğdır'ın problemlerinden işsizlik, alt yapı, su, doğalgaz ve sınır ticareti probleminin çözümü için halkla ele ele verip problemin halli için var gücümle çalışacağım. Ben güzel Iğdır’ıma makam için aday adayı olmadım. Yıllardır Iğdır’ın dertleri ile dertleniyoruz gurbette olsak bile Iğdır’ın problemlerini günlük olarak takip ediyoruz. Sabahları işimize gittiğimizde işe başlamadan önce ilk işimiz basın yolu ile Iğdır’da ne olup bitiyor hepsini günlük takip ediyoruz." ifadelerini kullandı.   Karakoyunlu açıklamasını "Uzakta olmamıza bakmayın; biz hergün cismen Iğdır’da olmasak da ruhen ve kalben yanınızdayız. Gururla şunu söyleyebilirim; ben rahmetli İbrahim Bozyel’in öğrencisiydim. Üç yıl öğretmenliğimi yaptı, rahmetli olana kadar da her zaman görüştük. Ben bu güzide ilimizde İbrahim Bozyel ruhunu yaşatacağım. Bize derdi ki ”gençler bizim Kürdümüz Azerimiz yoktur biz kardeşiz bu kardeşliği sonsuza dek sürdürün.” Ben bu misyonun aşığıyım. Tüm Iğdır halkına söz veriyorum bana bu fırsatı tanıdıkları takdirde Iğdır’da çok şeyler değişecek ben bu hayali ve bu düşünceleri güzel Iğdırımda hayata geçireceğim. Güzel Iğdır halkıma daha söyleyecek çok sözüm olacak. Tüm Iğdır halkını samimi duygularımla selamlıyorum." sözleriyle sonlandırdı.


  

SEFER KARAKOYUNLU KİMDİR?
Sefer Karakoyunlu, 1969’da Iğdır/Karakoyunlu’da doğdu. İlkokulu ve Ortaokulunu doğum yeri Karakoyunlu’da, Lise’yi Iğdır Lisesinde tamamladı. 1989-1990 yıllarında askerliğini GATA H.Paşa askeri hastanesinde tamamladı. 1990-1998 yıllarında Altıyol eğitim kurumlarında yöneticilik yaptı. Çalışma hayatı sırasında Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitirdi. Aynı zamanda iktisat bölümü 4.sınıf öğrencisidir. 1999'da çalıştığı işinden ayrılarak Bahariye Eğitim Kurumlarını kurdu. Yıllarca Eğitim kurumlarında yöneticilik ve öğretmenlik yaptı. Türkiye’de sürücülük alanında birçok yeniliğe öncülük yaparak sürücülerin bilinçlendirilmesi ile ilgili birçok çalışma yaptı. Belediye ve okullarda Trafik ve çevre seminerleri düzenledi. Türkiye’de ilk kez simülatörlü eğitimi başlatarak sürücülükte adeta ülkemize çağ atlattı. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim kurumlarına bağlı olarak ilk özel Meslek kurslarını açtı. 2004 yılından itibaren istihdam alanında hayata geçirdiği projelerle binlerce insana iş imkanı sağladı. Yapmış olduğu başarılı çalışmalarla birçok basın kuruluşunun ana haber bültenine misafir oldu. 
Yıllarca çeşitli yurt içi ve yurt dışı sivil toplum kuruluşlarında görevler aldı. Azerbaycan ve Türkiye arasında gönül köprüsü kurarak iki kardeş ülke arasında var olan dostluk, kardeşlik ve dayanışma bağlarını güçlendirerek bu kardeşliğin en üst seviyelere taşınmasına vesile oldu. 
Türk Dünyası adına birçok çalışma yaparak Türk dünyasının ortak problemi olan asılsız soykırım iddiaları ve Karabağ Hocalı soykırımı ile ilgili birçok seminer, panel ve konferanslar düzenleyerek soykırım yalanlarını tüm dünya kamuoyunun dikkatine sunarak toplum üzerinde tarih bilinci oluşturdu.
            Iğdır ve bölgenin tanıtılması için birçok sivil toplum kuruluşunda görevler alarak yöneticilik yaptı. Özellikle Iğdır’ın tanıtılması ve folklor yarışmalarında İstanbul’a gelen heyetlere her zaman yardımcı oldu. Iğdırın düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümlerini düzenledi. Iğdır’da birlik ve dayanışmanın sağlanması için ücretsiz “Gurbetten sılaya Kültür sanat ve müzik şöleni düzenledi. Iğdır’ın tanıtılması için Fotoğraf sergisi açarak Iğdır’ın güzelliklerine dikkat çekti. Iğdır’la ilgili meselelere duyarsız kalmayarak basın açıklamalarında bulundu.
            Dünya Azerbaycanlılar kongresi, Avrupa Azerbaycanlılar kongresi ve Türk Konseyi üyesi olan Sefer Karakoyunlu, Türk Dünyası ile ilgili birçok çalışmaya aktif olarak katıldı. 2012 yılında Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan Avrupa Azerbaycanlılar kongresinde Türkiye temsilcisi olarak seçildi. Sefer Karakoyunlu Türkiye -Azerbaycan ve Türk dünyasının birlik ve dayanışması adına yapılan tüm çalışmalara aktif olarak katılmaktadır.
            Bahariye Eğitim Kurumları'nda yönetim kurulu başkanlığı yapan Sefer Karakoyunlu aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşunda Genel başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. 
Bunlardan bir kısmı: 
            Milliyetçi Hareket Partisi Kadıköy ilçe başkanlığında Türk dünyasından sorumlu başkan, İstanbul Iğdırlılar Dayanışma ve Kültür Derneği Kurucu Başkan Yardımcısı, Azerbaycan Kültürevi Kurucu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Azerbaycan Dostluk ve Dayanışma Platformu Başkanı, KAİSİAD Kars Ardahan Iğdır İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Danışma Kurulu Üyesi, İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı, İstanbul Sürücü Kursları Derneği kurucu Başkan Yardımcısı, Sürücü Kursları Konfederasyonu Genel Başkan yardımcısı. 
Aldığı ödüller; 
            TÜTEV-Türkiye Kazaları Önleme Vakfı tarafından trafikle ilgili yaptığı çalışmalar ve Türkiye’de ilk simülatörlü eğitimi kurduğu için teşekkür belgesi almıştır. Mesleki eğitim ve istihdam alanında yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki defa özel başarı belgesi, Avrasya-1 Vakfı ve İstanbul Üniversitesi tarafından teşekkür belgesi, ASAM tarafından Onur Plaketi, Atxem-Azerbaycan ve Türk dili konuşan halklar dayanışma merkezi tarafından Türk dünyası onur belgesi, Azerbaycan matbuat şurası tarafından onur diploması, Aşık Şemşir Medeniyet ocağı tarafından onur diploması ve yüzden fazla kurum ve kuruluştan onur plaketi ile ödüllendirilmiştir.
            Sefer Karakoyunlu iş hayatının yanı sıra fikri hayatının sorumluluğu gereği birçok kurum ve kuruluşta Türk dünyasının geleceği ve soykırım meseleleri ile ilgili paneller ve sempozyumlar düzenleyerek tarih bilincinin oluşmasına katkı sağlamıştır. Aynı zamanda Türk dünyası ve soykırım meseleleri ile ilgili birçok televizyon programına katıldı.
İstanbul Ticaret odasının daimi üyesi olan Sefer Karakoyunlu, Evli ve üç çocuk babasıdır.   

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz