BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

ŞEHİT ASKERİN EVİNE VALİDEN ZİYARET

Iğdır valisi Enver Ünlü, İşid terör örgütü tarafından kaçırılan ve yakılarak şehit edilen asker Sefter Taş’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

    Vali Enver Ünlü ve protokol üyeleri Aralık  ilçesinin Aşağı Aratan köyüne giderek kurulan Taziye çadırında başsağlığı dileğinde bulundu.

  Şehidin babası Aydın Taş,”Ne mutlu bana ben bir şehit babasıyım. Geride 4 torunum daha var.Onları da vatan feda etmekten çekinmeyeceğim.Silahlı kuvvetler bunu bilsin.Vatan sağ olsun.hepimizin başı sağ olsun.”dedi.


Vali Enver Ünlü ‘de” Bugün acı bir haberle sarsıldık. Aralık halkının ve Türk milletinin başı sağ olsun.Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.  Allah yüce kitabında şehitler ölüler demeğiniz onlar şehittirler. Onlar bizim aramızdadır. Onlar istiklal savaşında da bütün savaşlarda da şehit olanlar aramızdadır .vatan için şehit oldular. Onlar ölmezler diridirler. Bizler şehitlerimizi askere gönderirken ölürsen şehit kalırsan gazisi diye göndeririz. Vatan yaşasın diye. Bunun içinde bin yıldır bu vatanda birlik ve beraberlik içinde yaşıyoruz.Bugün Türkiye’miz bir ateş çemberinin içinde maalesef müttefikimiz bildiğimiz devletler bile ihanet içinde bize hamsene bir davranış içindeler ama bizler yıllarca ne zorluklara göğüs germiş bir milletiz.”şeklinde konuştu.

          Bilindiği Suriye sınırındaki Kilis'te bir askeri şehit eden IŞİD'in kaçırdığı askerin Iğdır Nüfusuna kayıtlı olan 21 yaşındaki Sefter Taş kaçırarak yargılamış daha sonrada yakarak şehit etmişlerdi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz