BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULUNDA OKUMA YARIŞMASI

Şehit Er Erkan Akdeniz Ortaokulunda geleneksel hale gelen Okuma Yarışması Ödül Töreni düzenlendi.

 Her yıl düzenli olarak yapılan ve gelenekselleşen okuma yarışmalarının bu yıl beşincisi yapıldı.


Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen, Şube Müdürleri Cevdet Parlar, Adnan Ok,

Mustafa Remzi Koç, Hüseyin Kıran, Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Akdeniz, okul müdürleri,


Öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha öncesinde yarışmanın yazılı sınavı üç kategoride (iki grup öğrenciler – bir grup veliler) düzenlendi.


Ödül töreninde sonuçları sürpriz şekilde öğrenen öğrencilerden her iki kategoriden de ilk üçe giren öğrencilere para ödülü verildi. Ödül olarak birinci olan öğrenciye 150 TL, ikinci olan öğrenciye 100 TL,üçüncü olan öğrenciye ise 50 TL verildi. İlk ona giren diğer öğrencilere de sürpriz hediyeler verildi.


Ödül töreni programında öğrencilerin hazırlamış olduğu drama ve tiyatro gösterisi yapıldı. Şiirler okundu.Anasınıfı öğrencileri gösteri yaptı.


Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Gönen; “Ülkemizde kitap okuma oranları istenilen seviyelerin uzağında bulunmaktadır. Ülkemiz okuma oranında dünya sıralamasında 86. basamakta yer almaktadır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Okulumuz bu anlamda örnek bir faaliyet yapıyor yıllardır. Başarılı olan öğrencileri tebrik eder, emeği geçen idareci ve öğretmenlerime teşekkür ederim.” dedi.


Büyük beğeni toplayan ve izleyiciler tarafında dikkatle izlenen törende konuşan Okul Müdürü Engin Rızaoğlu; “Okumanın bizlere neler katabileceğini hepimiz biliyoruz. Öğrencilerimizde okuduğunu anlama, sözlü ve yazılı olarak ifade etme konusunda genel olarak sıkıntılar görmekteyiz. Okuma alışkanlığı kazandırmak; bunu da yaparken öğrencilerimizi teşvik etmek amacıyla böyle bir etkinlik düzenlemekteyiz. Başarılı olan öğrencilerimi tebrik eder, emeği geçen öğretmenlerime teşekkür ederim.” dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz