BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Serdar Ünsal Ermeniler Yine Oyun Peşinde

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu TADDEF Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,”Ermeniler yine oyun peşinde ateşkesi bozarak 3 Azerbaycan Türk’ü askerin şehit olmasına vesile olmuşlar bunun karşılığında da gereken cevabı alarak 30 dan fazla kayıp vermişlerdir.”şeklinde konuştu.

 İşgal ettikleri topraklardan çekilmedikleri gibi utanmadan birde saldırı yapan Ermenilere gereken cevabın verilmesi gerektiğini söyleyen serdar Ünsal” Ateşkesi Ermenistan bozmuştur. Azerbaycan bunu fırsata çevirerek gereken cevabı misliyle vermelidir. Ermenileri destekleyenler AGİT MİNSK gurupları artık gerçeği görmeli Ermenilerin saldırgan tutumuna son verip işgal edilen toprakların azatlığı için karar verilmeli 30 yıldır barış yolu deneniyor.Malesef sonuç yok bence AGİT ve MİNSK oyalama taktiği yaparak işgal süresini uzatıyor.BM konuya el atarak bu konuyu çözmeli ”dedi.

Ünsal, Türkiye her zaman olduğu gibi bugünde Azerbaycan'ın yanındadır. Olmaya da devam edecektir. Ermenistan’ın saldırgan tutumuna artık dur demenin zamanı gelmiştir. Azerbaycan ordusu da bunu yapacak güçtedir. Nisan savaşları da bunun en güzel örneğidir. ‪Şehit olan askerlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifa diliyorum. Kardeş Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum. Azerbaycan’ın yanındayız.Artık işgal edilen toprakların işgalden kurtarılma zamanı gelmiştir.”şeklinde konuştu.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz