BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Serdar ünsal konuştu

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan Yardımcısı Serdar Ünsal, Estetik Dr. Buket Eroğlu’nun bir video konuşmasında Azerbaycan askerleri hakkında ileri geri konuşmasına tepki göstererek sen bir provokatörsün ”dedi.


 
Ünsal,Türkiye'de çıkan yangını söndürmek için ilk günden beri Türkiye'nin yanında olan uçak araç ve personel göndererek yangın söndürme çalışmasına katılan kardeş Azerbaycan asker ve itfaiyecilerine hakaret tarzı söylemde bulunan Buket Eroğlu ,bence bir provokatör ve Ermeni sevicidir.Soy kütüğü iyice incelenmelidir. Bu söylemi yapan biri Türk olamaz. Kendisini kınıyor Azerbaycan askerlerinden özür dilemeye davet ediyoruz.”şeklinde konuştu.


Buket Eroğlu’nun Ermeni hayranı olduğunu belirten Ünsal, şunları söyledi:” Yangının ilk günlerinden itibaren kendi ülkelerini korurmuşçasına alevlerle savaşan Azerbaycan askerleri, hem karadan hem de havadan Türkiye’ye destek veriyor. Ancak Azerbaycanlı askerlerin bu mücadelesi estetik doktoru Nüket Eroğlu’nu rahatsız neden rahatsız etti. Eroğlu, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Azerbaycanlı asker gelmiş, benim topraklarımda geziyor ne idüğü belirsiz. Yani baktığınızda gerçekten bir anlam veremiyorum.” Sözleri affedilir gibi değildir.Bu paylaşımı ile Ermeni veya Yunan sevici olduğunu ortaya koymuştur. Tarih bilgisi olmaya sırf söz olsun diye konuşan kendisini bir şey sanan, aslında hiçbir şey olmayan Azerbaycan kelimesini bile Azerbeycan olarak ifade eden şahıs tarihi iyi öğrenmelidir. Azerbaycan ile Türkiye kardeştir. Atatürk zamanında da bu böyleydi, şimdide böyledir ,sonsuza kadarda bu kardeşlik sürecektir. Hiç kimse Azerbaycan askerine söz söyleyemez. Derhal özür dilemeli Türkiye Azerbaycan kardeşliğine zarar verecek açıklamasından dolayı hakkında soruşturma açılmalıdır.”


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz