BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

SERDAR ÜNSAL’DAN “AHMET PALA’YA TEPKİ

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Genel başkan yardımcısı Serdar Ünsal,Iğdır eski Ak Parti yönetim kurulu üyesi Ahmet Pala’nın sosyal medya hesabından yaptığı “Azerbaycan devletini hedef alan açıklamasına tepki gösterdi.

 Ünsal,”Ahmet Pala isimli bir vatandaş sosyal medya hesabında yaptığı bir paylaşımda “Sayın Cumhurbaşkanımız; lütfen sağlığınıza dikkat edin, Malum Rahmetli cumhurbaşkanımız Turgut Özal 1993 yılında aynı bu tip bir gezide Azerbaycan da rahatsızlanmış ve rahmetli olmuştu. Oraların yemeğine, içeceğine dikkat edin. Cumhurbaşkanı Özal, 17 Nisan 1993 tarihinde 5 ülkeyi kapsayan 12 günlük Türkistan gezisinden sonra son olarak Azerbaycanda yemek yedikten sonra rahatsızlanmış ve 3 gün sonra ölmüş idi. Cumhurbaşkanlığı döneminde vefat etmiştir.”İfadelerini kullanarak Azerbaycan devletini hedef almıştır. Azerbaycan devletini töhmet altında bırakmıştır.”dedi.

  Ahmet Pala’nın bu açıklamasının Türkiye Azerbaycan dostluğuna zarar getireceğini Ermenistan’ın değirmenine su taşıyacağını belirten Serdar Ünsal ,”Ahmet Pala yaptığı bu açıklama ile Azerbaycan devletini hedef almıştır. Azerbaycan’ı zan altında bırakmayı amaçlamıştır.Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile İlham Aliyev’in 15 yıldan fazla yakın dostlukları vardır.Yıllardan beri sayın Cumhurbaşkanımız Azerbaycan'ı ziyaret etmiştir.Azerbaycan’a destek vermiştir.Bugün Karabağ zaferinin kutlandığı birlik ve beraberliğin sergilendiği  Türk milletinin gücünün birliğinin dost ve düşman ülkelere gösterildiği bu tarihi günde  yapılan talihsiz paylaşım bizleri rahatsız etmiştir. Ak Parti eski Iğdır İl Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Pala’yı paylaşımından dolayı kınıyor, Ak Parti İl Başkanlığından, eğer üyeliği devam ediyorsa disiplin işlemi başlatmalarını istiyoruz. Bu talihsiz paylaşım Türkiye Azerbaycan dostluğuna zarar veren paylaşımdır.Azerbaycan’ın bu zaferinden sevincinden rahatsız olanlar unutmasınlar ki,ne yaparlarsa yapsınlar Azerbaycan Türkiye kardeşliği ebedidir.Bundan sonra rahatsız olanlara, Ermenistan hayranlarına inat “Tek devlet,tek millet olma yolunda daha çok çalışacağız.”dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz