BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

SUUDİ ARABİSTAN'DAN VE NAHCIVAN’DAN TAHLİYE EDİLEN VATANDAŞLAR MEMLEKETLERİNE UĞURLANDI.

Iğdır'daki öğrenci yurdunda 14 gün gözetim altına alınan Türk vatandaşları, kendilerine sunulan hizmetlerden ve gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek memleketlerine gittiler.Yurt dışından getirilerek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Iğdır'daki öğrenci yurdunda gözetim altında tutulan vatandaşlar, hem tahliye süreci hem de yurtta sunulan imkanlar için yetkililere teşekkür etti.

Suudi Arabistan'dan ve Nahcıvan’dan Türk Hava Yollarına (THY) ait uçakla Iğdır’a getirilen 169 kişi,ve Nahcıvan Özerk Cumhuriyetinden gelen 8 kişi Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı öğrenci Yurdu'ndaki karantina sürelerinin tamamlanmasının ardından memleketlerine uğurlandı.

Iğdır'daki yurtlarda 14 gün gözlem altında tutulan ve tüm ihtiyaçları, Iğdır Valiliği, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türk Kızılay tarafından karşılanan vatandaşlar, gerek Türkiye'ye getirilirken gösterilen hassasiyetten gerekse 5 yıldızlı otel konforunda misafir edildikleri yurtta kendilerine sunulan imkanlardan dolayı minnettarlıklarını ifade etti.

Yurtta kalan vatandaşlar bu süreci sorunsuz atlattıkları için mutlu olduğunu söylediler.Vatandaşlar,"Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Karantina süresi çok güzel geçti. Çok şükür evimize gidiyoruz. Buradaki tüm imkanlar çok güzeldi. Hiçbir sorunla karşılaşmadık. Emeği geçen herkese Cumhurbaşkanımıza ,Iğdır valisine teşekkür ederiz. Cumhurbaşkanımızdan,devletimizden Allah razı olsun. Devletimize zeval vermesin " diye konuştular.

177 kişi Hatay ve Şanlı Urfa’ya müzik eşliğinde çiçeklerle gönderilirken, Iğdır Orman Müdürlüğü karantinada kalanlara birer dikmeleri için fidan hediye etti .Orman Müdürü Taner Tazegün,”Türkiye genelinde bu uygulama yapılıyor Iğdır yöresine ait fidana hediye ettik ve yurdun bahçesine fidan dikimi gerçekleştirdik.”dedi.
İl sağlık Müdürü Caner Tazegün’de karantinadan çıkanlara sağlık ekipleriyle birlikte maske ve gül verdi. Ateşleri ölçülere araçlara bindirildi.
Iğdır vali yardımcısı Aydın Börü de karantinadakileri yolcu etti. Karantinadaki bir annenin anneler gününü kutlayarak çiçek verdi.14 günlük karantina sürecinin güzel geçtiğini belirten 1 çocuk annesi Gülseva Açıkgöz” Bütün annelerin anneler gününü kutluyorum. Bize çok iyi baktılar .Böyle bir günde evimize gideceğim için mutluyum “şeklinde konuştu. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz