BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

TÜBİTAK 2017 ‘DA HAYDAR ALİYEV FEN LİSESİ IĞDIR’IN GURURU OLDU

Iğdır Haydar Aliyev Fen Lisesi Erzurum’da yapılan TÜBİTAK 2017 Yılı Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisinde matematik alanında birinci olunca, Ankara’da yapılacak 48. Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri Yarışmasında temsil etmeye hak kazandı.

   Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Okul Müdürü Hikmet Ulaş, ‘İkinci  kez Iğdır’ımızdan TÜBİTAK alanında bir araştırma projesi Anakara’da yapılacak final sergisine katılmaya hak kazandı. Bizim için bir onur ve gururdur. Ankara’da Türkiye birincisi olacağımız konusunda kanaatimiz tamdır. Okul olarak her zaman şunu şiar edinmişizdir. Bizi ilgilendiren nicelik değil, niteliktir. Bu anlamda okul proje ekiplerinden öğretmen Fatih Rıza Çelik ve öğrenci Veysel Aktaş,Yakup Akbulak’a, bütün idari, öğretmen ve öğrencilerimi içtenlikle kutluyorum. Daha nice başarılara imza atacağımız konusunda güvenim tamdır.”dedi.

            Iğdır’da TÜBİTAK  yarışmalarında ikinci  defa bir okul Bölge birincisi olarak Ankara’da yarışmaya hak kazanıyor. Daha önce İMKB Anadolu lisesi bölgede birinci olmuştu. Haydar Aliyev Fen Lisesi , “Geometrik Eşitsizlikler üzerine bir çalışma ”projesi ile Ankara da Iğdır’ı temsil edecek.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz