BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Tuz Mağarası İçin Çalışmalar Başladı

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde yer alan Tuz Mağaralarına Iğdır Üniversitesi tarafından yapılması planlanan Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi projesinin inşa alanını Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ziyaret etti.

2020 yılı içerisinde Iğdır Üniversitesi tarafından Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde bulunan Tuz Mağaraları içerisinde Tuz ve Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi yapılması planlanıyor. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının da onayladığı projenin yapılacağı alana giden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma  bölgede incelemeler de bulundu. Ziyarette ayrıca SERKA Iğdır Temsilcisi Ramazan Mutlu Doğaner, Genel Sekreter Nedim Duman, proje ekibinde görevli akademisyenler, kontrol mühendisleri ve proje ihalesini alan firmanın yetkilileri de yer aldı. Bölge içerisinde yerinde incelemeler yapan ve çalışmaların gidişatı hakkında bilgi alan Rektör Alma, proje ekibi ile görüşlerini paylaştı.

TUZ MAĞARASI TURİZME AÇILACAK

İçerisinde 8 adet otel odası, 2 adet VIP oda, kafeterya, bay ve bayan toplu terapi salonları ile sergi salonun bulunacağı Tuz Terapi Uygulama ve Araştırma Merkezi tesisi ile serin Tuz Mağaları’nın turizme kazandırılması hedefleniyor. İhalesi tamamlanan ve bu yıl içerisinde inşaatına başlanması planlanan tesis için tesviye çalışmaları sürüyor.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz