BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Tuzluca'da Bozuk Gıda Üreticileri Yakalandı

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde insanların küresel salgın korona ile mücadele ettiği şu zor dönemde en büyük ihtiyaçlardan biri olan gıdaya yönelik çeşitli denetimler yapıldı. Bozuk gıda sattığı tespit edilen yerlere ceza yağdı.

 Dünyayı sarsan korona virüs vakaları ülkemizde de her geçen gün artarken evde kalan ve ihtiyaç sahipleri vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından birisi gıda yardımı oldu. Bu zor günlerde Iğdır'ın Tuzluca ilçesinde yaşananlar ise insanları hayretler içerisinde bıraktı. Tuzluca Belediyesine bağlı zabıta ekipleri tarafından bazı market ve fırınlara çeşitli denetimler gerçekleştirildi. Ortaya çıkan görüntüler ise şok etti.

GIDA TERÖRÜ

Yapılan denetimler sonucu gıda satışı yapan birçok iş yerinin son kullanma tarihi geçmiş, bozuk gıdaları sattığı ve temizliğe en çok dikkat edilmesi gereken şu zamanlarda hijyen olmayan yerlerde üretim yaptıkları tespit edildi. Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan ise konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da, ''Tuzluca halkının sağlığı ile oynayan, gıda terörü yapan sözde esnafla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sözde bazı marketçiler ve sözde bazı fırınların Tuzlucalının sağlığıyla oynamaya hakkı yok'' dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz