BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Tuzluca'da kurumlar arası ahenk sağlandı

Iğdır’ın Tuz Mağarası, yüksek dağları, akarsuları ve çiçek çeşitliliğiyle bilinen ilçesi Tuzluca’da ilklere imza atılmaya devam ediliyor. Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem’in öncülüğünde ilçenin Belediye Başkanından, Emniyet Müdürüne, Jandarma Alay Komutanından, Piyade Alay Komutanına, İlçe Sosyal Hizmetler Müdüründen, Köylere Hizmet Götürme Birlik Başkanına çok sayıda sorumluyla köyleri ziyaret ederek muhtar ve vatandaşla görüşerek sorunları yerinde tespit ediyor.

 MUHTAR KUZU KESTİRDİ

Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem ve beraberindeki heyet geçtiğimiz günlerde ilçenin yüksek rakımlı köylerinden olan Hadımlı Köyü’nü ziyaret ettiler. Heyetin geleceğini önceden öğrenen Muhtar Zekeriya Karaali özel bir yemek hazırlatarak misafirlerini köy meydanında ağırladı. Bölgeye son 5 aydır bir damla dahi yağmurun yağmadığını belirten köy muhtarı Karaali, heyetle beraber başlayan yağmurunda bir müjde niteliğinde olduğunu söylediler.

“GENEL GÖRÜŞÜMÜZ BİZİM HALKA GİTMEMİZDEN YANA”

Tuzluca Kaymakamı Salih Çiğdem, ziyaretteki esnasında gerçekleştirilen sohbette  yönetim olarak genel bakışlarının hizmeti vatandaşın ayağına götürmekle birlikte özellikle köylere giderek hem bölgeyi coğrafi olarak tanımak hem de devleti temsilen vatandaşın ayağına giderek  varsa sorunlar yerinde görmek olduğunu söyledi. Tuzluca Belediye Başkanı Ahmet Sait Sadrettin Türkan, Jandarma Bölük Komutanı Bahadır İyilikçi, Piyade Tabur Komutanı Osman Canıdar, İlçe Emniyet Amiri Ali İhsan Akbaba, Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Faruk Korkusuz ve Sosyal Hizmetler Müdürü Ahmet Özkaplan’ın yer aldığı heyetin ziyareti devlet millet kucaklaşması adına çok isabetli bir karar olarak adlandırıldı. CELAL KARAALİ / KENT YAŞAM


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz