BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

Ücretsiz Kamuya Yararlı Çalışma Tedbiri İşbirliği Protokolü İmzaladı

Denetimli Serbestlik yükümlülerinin okullarda temizlik ve tadilat işleri yapmaları konusunda Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğü Denetimli serbestlik müdürlüğü ile protokol imzaladı.

Iğdır Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:”Iğdır Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Eğitim ve Öğretim Yılı çalışma takvimine göre Yarıyıl ve Yaz Tatili dönemlerinde okullarda öğrencilerin olmadığı zamanlarda ve hafta sonlarında çalıştırılmak üzere haklarında kamuya yararlı ücretsiz çalışma tedbiri verilen denetimli serbestlik yükümlülerinin Milli Eğitim  Müdürlüğünde ve okullarda denetimli serbestlik tedbirlerinin infaz edebilmeleri ve okulların bakım onarım, boya, temizlik ihtiyaçlarını giderilmesi için 03/05/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 yıl süreli olarak işbirliği protokolü Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen ve Denetimli Serbestlik Müdürü Fatih Akkaya tarafından Şube Müdürü Hüseyin Kıran ve Adnan Ok un katılımlarıyla imzalanmıştır.


Bu kapsamda milli eğitim müdürlüğünde ve okullarda çalıştırılacak yükümlülerin nitelikleri ve sayıları ile hizmet sektörleri belirlenmiştir. Temizlik, genel idare hizmetler, onarım(boya) ve ağaç dikim bakım hizmetlerinde çalıştırılmak üzere yıllık yaklaşık 300  yükümlünün çalıştırılabilmesi için kontenjan belirlenmiştir.


Kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırılma yükümlülüğü, denetimli serbestlik altında bulunan yükümlülerin, ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir  kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalıştırılmalarıdır. Bu kapsamda yapılan bu protokol ile denetimli serbestlik kapsamında gerçekleştirilen kamu hizmeti ile kamuya katkı sağlanmakta, okulların boya, temizlik ve çevre düzenlemesi işlemleri yapılmaktadır.


Yapılan işin çocuklara, sınıflara, eğitime yönelik olması bunun önemini bir kat daha artırıyor. Bu protokol hepimizin ortak bir fayda elde ettiği güzel bir etkinlik çünkü çocuklara hizmet ediyoruz. Çocuklar sınıflarının çok daha temiz ve düzenli bir şekilde oluştuğunu gördüklerinde mutlu olmalarına katkı sağlayacaktır.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz