BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

VALİMİZ ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA PROGRAMINA KATILDI

Valimiz Sn. Enver Ünlü; eşi Sema Ünlü hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Sağlam, protokol üyeleri, öğrenciler ve velilerin katılımıyla Hazar Koleji tarafından düzenlenen ‘‘Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma’’ programına iştirak etti.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması ve slayt gösterimi ile devam ederek ‘‘Silahını Vermeyen Şehit’’ isimli tiyatro oyununun sergilenmesiyle son buldu.
Duygu yoğunluğunun yaşandığı programda konuşan Valimiz, yetişen neslimizle gurur duyduğunu belirterek; ‘‘Türk Milleti gittiği her yere adalet götürmüştür, barış götürmüştür, huzur götürmüştür. Üç kıtada Türk’ün ayak izleri vardır. Akdeniz’i Türk gölü haline getiren bu millettir. Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olan ordu, bu milletin bağrından çıkan bu ordudur. Ben bu güzel etkinlikte yer alan sevgili yavrularımızı, okul idarecilerimizi ve onlara destek veren siz değerli velilerimizi gururla alkışlamak istiyorum. Hepiniz sağolun, varolun. Merhum Akif’in dediği gibi ‘‘Asım’ın nesli... Diyordum ya... Nesilmiş gerçek: İşte çiğnetmedi namusunu, çiğnetmeyecek.’’ Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy gibi bizde onlara çok güveniyoruz, geleceğimiz emin ellerde. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın mimarları öğretmenlerimizi de tebrik ediyorum. Gene Merhum Akif’in duasını sizlerle paylaşmak istiyorum, İnşallah değerli yavrularımız sayesinde Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmayacak ve ay yıldızlı şanlı sancağımız ilelebet Türk yurdunun semalarında dalganacaktır.’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.


“Bu e-posta mesajı ve onunla iletilen tüm ekler sadece yukarıda isimleri belirtilen kişiler ya da kuruma özel olup, özel bilgiler içerebileceği gibi gizlilik yükümlülüğü de taşıyor olabilir. Mesajın yetkili alıcısı veya alıcısına iletmekten sorumlu kişi değilseniz, mesaj içeriğini ya da eklerini kullanmayınız, kopyalamayınız, yaymayınız, başka kişilere yönlendirmeyiniz ve mesajı gönderen kişiyi derhal e-posta yoluyla haberdar ederek bu mesajı ve eklerini herhangi bir kopyasını muhafaza etmeksizin siliniz. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı bu mesajın içeriği ile ilgili olarak hiçbir hukuksal sorumluluğu kabul etmemektedir. Bu mesajda ve ekindeki dosyalarda bulunan tüm fikir ve görüşler sadece adres yazarına ait olup, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığının resmi görüşünü yansıtmamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı e-posta içeriğine yetkisiz olarak yapılan müdahaleden, e-postanın zararlı yazılım içermesi ve/veya bilgisayar sisteminize verebileceği herhangi bir zarardan sorumlu değildir.”

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz