BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

YILLARDIR BEKLENEN IĞDIR VAKFI KURULDU

Ankara’da yaşayan Iğdırlı bürokratlardan oluşan bir gurup yıllardır herkesin beklediği Iğdır vakfını kurarak faaliyete geçirdi.

 Artık Iğdırlılar Iğdır vakfı sayesinde bazı çalışmalar yaparak Üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yapabilecek , Iğdır’ın,Iğdırlının hakkını her alanda savunabilecektir.
Yurt içi ve yurt dışındaki Iğdırlıları çam sakızı çoban armağanı misali her ay imkanları dahilinde bağışta bulunmaya çağırıyoruz.
Iğdır vakfından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi.
Çok kıymetli Iğdırlı hemşerimiz,

-Iğdır Vakfı bir yıl süren çaba ve emeklerin sonucunda Ankara 14. Asliye Hukuk Mahkemesi kararı ve 07.02.2020 tarih ve 31032 sayılı Resmi Gazete ilanı ile kurulmuş, Vakıflar Genel Müdürlüğünce tescil edilmiştir.

-Vakfımız Iğdır, Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki Iğdırlılar için sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma ve dayanışmanın sağlanmasını amaç edinmiştir.

-Bürokrat, akademisyen ve eğitimcilerden oluşan mütevelli heyetimiz vatansever, dürüst, ilkeli, Cumhuriyete, Cumhuriyetin kurucu değerlerine ve Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerine gönülden bağlı Iğdırlılardan teşekkül etmekte olup, tüm Iğdırlılara ve gelecek nesillerimize aittir.

-Vakfımızın temel gayesi, imkanlarımız ölçüsünde Iğdır’da ve Iğdır dışında yaşayan hemşehrilerimize yönelik olarak eğitime destek vermek, ihtiyaç sahiplerinin dertlerine çare olmak ve kültürel faaliyetler gerçekleştirmektir.

-Vakfımız hayırseverler ile öğrencileri ve ihtiyaç sahiplerini aynı çatı altında birleştirmeyi misyon edinmiş, güvenilir bir ortak alan oluşturmayı hedeflemiştir.

-Bunun için vakfımız çalışmalarını yürütmek üzere gönüllülük esası ile Iğdır Vakfı Yardımlaşma Platformu yapısını tesis edilecektir.

-Bu hedefi başarabilmek için çoğulcu,şeffaf, güvenilir ve hesap verebilir olmayı taahhüt etmekteyiz.

Değerli Iğdırlı hemşehrimiz;

-Vakfımızın amaçlarına ulaşabilmesi için sizlerin düzenli katkılarına ihtiyaç bulunmaktadır.

-Yapacağınız küçük miktardaki düzenli yardımlar, el birliğiyle büyüyecek, Iğdıra ve Iğdırlıya belirtilen amaçlar dahilinde ulaştırılacaktır.

-Bağışların düzenli yapılması yıllık bütçe oluşturabilmek ve plânlama açısından önem arz etmektedir.

-Yapılan faaliyet ve yardımlar hakkında Vakfımızın Internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından inceleme ve takip imkânı oluşturulmuştur.

-Eğitime ve ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize destek gayemize, sosyal, ekonomik ve kültürel kalkınmaya yönelik projelerimize göstereceğiniz hassasiyet için teşekkür ederiz.

-Vakfımız hakkında detaylı bilgi edinebilmeniz için aşağıda gerekli alanlar yazılmıştır.

Web sitesi: www.igdirvakfi.org
Sosyal Medya hesapları:
Facebook: https://www.facebook.com/igdirvakfi2019/
İnstagram: https://www.instagram.com/igdirvakfi2019/
Twitter: https://twitter.com/igdirvakfi
Akbank
Iğdır Vakfı
İban Numaraları:
TL: TR18 0004 6005 6788 8000 1803 07
USD: TR54 0004 6005 6700 1000 1803 29
Euro: TR04 0004 6005 6703 6000 1803 30

Not: Bu mesajın daha çok kişiye ulaşmasını istiyorsanız lütfen siz de paylaşınız.

IĞDIR VAKFI
MÜTEVELLİ HEYETİ

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz