BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

YÜCEL ARTANTAŞ "ERMENİSTAN AHLAKSIZCA SAVAŞIYOR"

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu onursal genel başkanı Yücel Artantaş, Ermenistan'ın işgal döneminde Kelbecer'de döşediği mayının patlaması sonucu 2'si gazeteci 3 Azerbaycan Türk’ünün hayatını kaybetmesine tepki göstererek Ermeniler her zaman olduğu gibi ahlaksızca savaşıyor. Ahlaksızca döşediği mayınlar can alıyor.”dedi.

 

Artantaş,” Ermenistan'ın işgal döneminde Kelbecer'de döşediği mayının patlaması Ermenilerin gerçek yüzünü bir kere daha ortaya koymuştur. Azerbaycan ordusu İşgal altındaki toprakları kurtardırdıktan sonra Ermenilerin şehri boşaltması için iyi niyetle verdiği sürede Ermeniler, kalleşçe davranarak yollara mayın döşemiştir. Ermenilere destek veren ülkelerin elinde mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden 120 den fazla masum insanın kanı vardır.”şeklinde konuştu.

               

En son şehit edilen 2 'si gazeteci 3 Azerbaycan Türk hayatını kaybetmesinden üzüntü duyduğunu belirten Yücel Artantaş,”Azerbaycan halkına başsağlığı diliyorum ve başta ABD ve AB ‘nin Ermenistan’a,  döşedikleri mayın haritasını vermesi için baskı yapmalıdır. Ermenistan anlaşılıyor ki,yenilgiyi çabuk unutmuştur.Azerbaycan ordusu gereken dersi vermeye hazırdır.”dedi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz