BÖLGEMİZ Haberleri Tümü

YÜKSEL BABAL, IĞDIRLI ÖĞRENCİLERİ UNUTMADI 10 BİN KİTAP GÖNDERDİ

Iğdır’da 3 yıl boyunca görev yapan Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Iğdır’ı unutmayarak Iğdır’da ki okullara 10 bin adet kitap gönderdi.

  Iğdır’dan ayrıldıktan sonra gönlü Iğdır’da kalan ve Iğdır halkıyla görev yaptığı süre içinde bütünleşen Yüksel Babal, kendi parasıyla almış olduğu kitapları Iğdır’a göndererek okullara dağıttırıyor.

 Iğdırlı doktorlar Emin Akyıldız ve Dr. Mehmet Kum vasıtasıyla 10 bin kitap Iğdır merkez ve ilçelerde bulunan bütün okullara dağıtılarak okul kütüphanelerinde yerini aldı.

 

 “Bebelerimiz okusun ”projesi yaptığını söyleyen Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş kurulu başkanlığında görevli polis baş Müfettişi Yüksel Babal, “Iğdır’da üç yıl boyunca görev yaptım. Iğdır halkıyla bütünleştim. Iğdır’dan ayrılırken şöyle demiştim.” Iğdır’dan ayrılıyorum ama Iğdırlılardan değil gönlüm hep Iğdır’da olacak. Maddi olarak Iğdır’dan ayrıldım ama manevi olarak ayrılmadım. Kendi imkânlarımla aldığım 10 bin civarında kitabı Iğdır’a gönderdim. Kitapları Yaycılı kardeşlerin tırları ücretsiz taşıdı. Iğdır’da doktorlarımız Emin Akyıldız , Mehmet Kum ve arkadaşları merkez ilçe okullarını gezerek kitapları okullarda öğrencilerle buluşturdu. Kitaplar okul kütüphanelerinde yerini aldı. Gönderdiğim kitaplar ana sınıfından lise son sınıfa kadar her kesime hitap eden kitaplardır.
Çocuklarımız, bebelerimiz okumalıdır. Okumayan toplum cahil bir toplum olarak kalır. Bende “Bebelerimiz Okusun” diye bir proje yaptım devam ettiriyorum. Kendi doğduğum köy olan  Rize’nin Pazar ilçesi Melyat köyü  Fuat  Ergenç ilkokuluna da  2500  adet kitap gönderdim. Babam adına teknoloji sınıf yaptırdım. Eğitime katkım sürecektir. Ülkemiz, okumuş kültürlü, bilinçli gençlerle, öğrencilerle çağdaş medeniyetler seviyesine çıkacaktır.”dedi.Kampanyayla  ilgili gelişmeleri merak edenler youtube da Yüksel Babal Bebelerimiz Okusun 1 ve Bebelerimiz Okusun 2 kliplerini izleyebilirler .

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz