DERNEĞİMİZ Haberleri Tümü

IĞDIR BELEDİYE BAŞKANI MURAT YİKİT DERNEĞİMİZDE

Kurulduğu günden beri İstanbul’da Iğdırlıların buluşma adresi, çatı derneği olan Iğdırlılar Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin geçtiğimiz günlerdeki ziyaretçisi Iğdır Belediye Başkanı Murat Yikit oldu.

 Küçükçekmece Sefaköy’de bulunan Dernek Merkezini ziyaret eden Başkan Yikit’i Dernek Başkanı A.Hadi Akmugan ve Celal Karaali, İmdat Atabey, Turgut Atabey, Tahir Ağca ve Turgut Tarhan’dan oluşan Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. 


"Gurbetten Sıla'ya köprüsünüz"
Ziyareti hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Murat Yikit, bazı görüşmeler için geldiği İstanbul’da hemşehrilerinin buluşma adresi olan derneği ziyaret ederek gurbetteki hemşehrileriyle hasret gidermeyi düşündüğünü söyledi. Yikit, "öncelikle sizleri kutluyorum, kurulduğunuz gün itibariyle çok önemli hizmetlere imza attınız. Bununla beraber çalışmalarınız başta Iğdır olmak üzere geniş kitleler tarafından takdirle takip edilmektedir. Geçtiğimiz yıl sizler yönetim kurulu olarak Iğdır’a yaptığınız gezide beni ziyaret etmiştiniz, bende İstanbul’a gelmişken sizleri ziyaret ederek iadeyi ziyarette bulunmak istedim. Bunu yaparkende İstanbul trafiği ve iş günü olması nedeniyle dostlarıda çok fazla rahatsız edip işinden almamak adına ziyaretimi hızlandırdım. Bu temelde bana gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederken, sizler gerçek anlamda Gurbetten-Sıla arasında bir köprüsünüz. Başarılar diliyorum." dedi. Dernek Başkanı Hadi Akmugan’da,Başkan Yikit’e teşekkür ederken," bizlerin kuruluş hedefimiz ve aöacımız da zaten sizinde belirttiğiniz gibi Iğdırlıların buluşma adresi olmak. Tanışmayı kaynaşmayı sağlamak ve siyasetten ticarete her alanda birbirimize yararlı olmaktır. Sizlerinde ziyaretleri bizleri mutlu ettiği gibi çalışmalarımızda da bizlere şevk vermektedir." dedi.


Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz